Luka Dončić je imel ob sebi preveč teličkov (VIDEO)

Teksaški derbi v NBA v Dallasu po klavrnem začetku pripadel gostom iz San Antonia.
Fotografija: Luka Doncčić je v zadnji četrtini potegnil krajšo proti DeMarju DeRozanu. FOTO: Reuters

Dallas je teksaški derbi začel izjemno, končal pa s porazom, že petim na zadnjih sedmih tekmah in tretjim v domači dvorani v zadnjih štirih tekmah. Luka Dončić je bil prvi strelec poražencev s 25 točkami ter s po osmimi skoki in podajami, s svojim statističnim dosežkom pa je izenačil rekordni niz Stepha Curryja v tem desetletju, ki je v svoji prvi sezoni NBA leta 2010 na petih zaporednih tekmah dosegel vsaj 25 točk.

Dončić je bil prepričljivo najučinkovitejši pri domačih, pri katerih so le še trije presegli deset točk. Znova se je poznala odsotnost kostariškega veterana, 34-letnega plejmejkerja Joseja Juana Baree, ki je zaradi poškodbe ahilove tetive že končal sezono.

Košarkarji San Antonia LaMarcus Aldridge, David Bertans in Derrick White so družno opravili s Slovencem Lukom Dončićem. FOTO: AFP

Izjemna prva četrtina

Po prvi četrtini je imel Dallas 15 točk naskoka (35:20), vmes je celo ušel za 19 točk (23:4). Tri četrt tekme je bil v prednosti, San Antonio pa je prvič prišel v prednost (82:80) v 38. minuti s košem DeMarja DeRozana. Ob razigranem Marcu Bellineliju je tudi drugi Evropejec v gostujočem moštvu Latvijec David Bertrans v zadnji četrtini 1,56 minute pred koncem s trojko (četrto na tekmi) za 99:96 nagnil jeziček na tehtnici na gostujočo stran.

Dončićev projektil vrnil nasmehe

Drugo četrtino je s trojko začel Bertans, a je takoj odgovoril Dončić. Gostitelji so bili še naprej vroči in so po trojki Doriana Finneyja Smitha povišali prednost na 19 točk (47:28). Dončić je do odmora dosegel 12 točk, pet skokov in štiri podaje.
V tretji četrtini so jim gostje že bili za petami. Z neverjetno trojko z desetih metrov tik pred iztekom časa za napad je Dončić vrnil nasmeh na obraze domačih navijačev, toda prednost je pred zadnjo četrtino znašala samo še pet točk – 80:75.

Barnes metal žoge proč

Bertans in DeRozan sta bila režiserja popolnega zasuka v zadnji četrtini, v kateri je bil Dončić brez pomoči soigralcev. Povsem nemočen je bil Harrison Barnes, ki je klavrn večer zaokrožil z metom 4:18 iz igre (1:8 trojke).

Houstonov ostrostrelec James Harden (levo) je metal z vseh položajev, a tudi njegov revolveraški slog, začinjen z 58 točkami, Houstunu ni prinesel nič drugega kot poraz. FOTO: Reuters

V rekordnem večeru trojk Hardnovih 58 točk ni zadostovalo

V Houstonu so gostitelji raketirali kot za šalo. Domači košarkarji so vrgli rekordnih 70 trojk, toda zadeli le 23 in predvsem premalo, da bi premagali Brooklyn. Zadostovalo ni niti 58 točk Jamesa Hardna (met 16:34, trojke 5:19, prosti meti 21:23, deset skokov in šest podaj v 45 minutah).

Sta sprta Kevin Durant (levo) in Draymond Green zakopala bojno sekiro? FOTO: AFP