Olimpija prek Beograjčanov do devete zaporedne zmage

Košarkarji Olimpije so v 19. kolu lige ABA v Stožicah premagali FMP s 94:86.
Fotografija: Zmaji so se FMP-ju maščevali za poraz ob koncu lanskega leta. FOTO: ABA.
Zmaji so se FMP-ju maščevali za poraz ob koncu lanskega leta. FOTO: ABA.

Ljubljanska Cedevita Olimpija je v 19. kolu lige ABA uspešno prestala domačo tekmo z beograjskim moštvom FMP (94:86) in podaljšala zmagoviti niz.

Zmaji so se z današnjim uspehom maščevali Beograjčanom za poraz ob koncu lanskega dela, hkrati pa so svoj niz zaporednih zmag v vseh tekmovanjih podaljšali na 9 tekem.

Sam začetek je pripadel gostom, ki so dosegli 8 izmed prvih 11 točk, vendar pa so jih zmaji hitro ujeli (11:11) in prvo četrtino dobili za pet točk (27:22).

Gostitelji so tudi v drugem delu nadzorovali potek tekme in na glavni odmor odšli s prednostjo sedmih točk (58:51), v tretjem pa so se oddaljili že na +14 (69:55). Takšna razlika je bila tudi po dobrih dveh minutah zadnje četrtine, ko je za delni izid 8:2 trojko zadel Alen Hodžić (84:70).

V 35. minuti je bilo že 88:72 za Olimpijo, gostje so se v začetku zadnje minute sicer približali na osem točk zaostanka (82:90), vendar so gostitelji končnico mirno odpeljali do slavja.

Pri gostiteljih je bil prvi strelec Američan Rion Cortez Brown s 17 točkami, Jarrod Jones jih je dosegel 16, Jaka Blažič pa 15. Pri gostih je bil najbolj razpoložen Nemanja Nenadić z 22 točkami.

Cedevita Olimpija bo naslednjo tekmo v evropskem pokalu igrala 2. marca proti Virtusu iz Bologne v Stožicah, prav tam dva dni pozneje v domačem prvenstvu proti Rogaški, v liga Aba pa 6. marca v gosteh z Borcem.

Liga ABA, 19. kolo
Cedevita Olimpija - FMP 94:86 (27:22, 31:29, 18:17, 18:18)

Cedevita Olimpija: Perry 14 (10:10), Hopkins 8, Murić 10 (3:4), Blažič 15 (8:9), Brown 17 (6:7), Hodžić 11, Jones 16 (2:2), Rupnik 3.

FMP: Lazarević 6 (2:2), Čović 10 (2:2), Hands 16 (2:2), Radovanović 5, Pecarski 8 (1:1), Nenadić 22 (6:6), Radonjić 6 (3:4), Vasilić 2, Macura 2 (0:2), Đorđević 9 (1:2).