Chelsea drugič na evropskem prestolu

Zadetek Kaia Havertza je odločil angleški finale lige prvakov. Chelsea je proti Manchester Cityju slavil z 1:0.
Fotografija: Chelsea je po letu 2012 spet osvojil ligo prvakov. FOTO: Carl Recine/AFP
Chelsea je po letu 2012 spet osvojil ligo prvakov. FOTO: Carl Recine/AFP

Za nami je sklepno dejanje letošnje Uefine lige prvakov. Pred 16.500 gledalci na štadionu Dragao v Portu je londonski Chelsea z 1:0 ugnal Manchester City. Mož odločitve je bil nemški napadalno usmerjeni vezist Kai Havertz (42. min).

Prvo veliko priložnost je po protinapadu Chelseaja zapravil napadalec Timo Werner v 14. minuti, vendar je Cityjev vratar Ederson njegov strel ubranil.

V 28. minuti je po lepi akciji sinjemodrih zapretil Phil Foden, z izjemnim drsečim štartom pa je njegov poskus zaustavil Antonio Rüdiger.

V 42. minuti je Londončane v vodstvo popeljal Kai Havertz. Po globinski podaji Masona Mounta je preigral Edersona, nato pa žogo poslal v prazno mrežo. Izid se do polčasa ni spreminjal. V prvem delu igre je zelenico zaradi poškodbe zapustil Chelseajev osrednji branilec Thiago Silva, zamenjal ga je Andreas Christensen.

V 42. minuti je Londončane v vodstvo popeljal Kai Havertz. Po globinski podaji Masona Mounta je preigral Edersona, nato pa žogo poslal v prazno mrežo. FOTO: Carl Recine/Reuters

Kevin de Bruyne, motor igre meščanov, je moral zaradi poškodbe po trku z Rüdigerjem zapustiti igro.

V 73. minuti je imel Christian Pulisic, ki je v igro vstopil v drugem polčasu, na nogi povišanje na 2:0, vendar je meril mimo vrat.

City do konca srečanja ni našel poti do nasprotnikovega gola. Izpeljali so nekaj obetavnih akcij, vendar do pravega zaključka niso prišli. Po sedemminutnem sodniškem dodatku se je Chelsea drugič razveselil naslova najboljše ekipe v Evropi.

image_alt
Evropa se je dvignila za nogomet, ozka skupina sovražnih ljudi v Sloveniji ne

City trenerja Pepa Guardiole se je prvič uvrstil v zadnje dejanje sezone, modri s Stamford Bridgea, ki jih vodi Thomas Tuchel, tretjič. Leta 2008 niso bili uspešni, leta 2012 pa so premagali Bayern.

Navijač Manchester Cityja si obeta prvi evropski naslov. FOTO: Miguel Riopa/AFP

Vloga favoritov je pripadala sinjemodrim iz Manchestra, toda Chelsea jih je v zadnjih šestih tednih dvakrat premagal, najprej v polfinalu pokala FA (1:0), potem še v gosteh v premier league (2:1).

Chelseajevi navijači so zelo strastni. FOTO: Patricia De Melo Moreira/AFP