Manchester United izgubil po dolgih 47 letih

Novi trener Thomas Tuchel še ni zagotovil preporoda Chelseaju.
Fotografija: Bruno Fernandes, Nemanja Matić in Edinson Cavani niso mogli preprečiti presenetljivega poraza Manchester Uniteda. FOTO: Dave Thompson/AFP

Nogometaši Manchester Uniteda so si v 20. kolu angleškega prvenstva privoščili hud spodrsljaj. Na domačem igrišču jih je z 2:1 premagal zadnjeuvrščeni Sheffield United in prekinil njihovo serijo 13 tekem brez poraza. Manchester United tako ni izkoristil priložnosti, da se vrne na sam vrh lestvice, tam je zdaj mestni tekmec, City.

Manchester United je na zadnjih 13 tekmah desetkrat zmagal in trikrat remiziral. Nihče ni pričakoval, da se bo uspešen niz končal proti Sheffieldu, ki je do tega obračuna vknjižil le eno zmago, v Manchestru pa pri Unitedu ni zmagal že 47 let.

A se je nekaj takega napovedovalo po prvem polčasu. Domači so bili v njem bledi kot že dolgo ne, kar je z golom v 23. minuti kaznoval Keana Bryan. V 64. minuti se je zdelo, da bodo stvari prišle na svoje mesto, ko je po kotu Harry Maguire s strelom z glavo izenačil. Toda deset minut pozneje so si domači privoščili novo neumnost.

Unitedov trener Ole Gunnar Solskjaer (desno) je lahko le čestital tekmecem. FOTO: Dave Thompson/Reuters

Poigravali so se v kazenskem prostoru, žoge niso izbili iz kazenskega prostora, kar je izkoristil Oliver Burke. Pri tem mu je pomagal Axel Tuanzebe, od katerega se je žoga odbila pod prečko. V podobni priložnosti nekaj minut pozneje rdeči vragi niso imeli toliko sreče, Alexu Tellesu je veselje preprečil okvir vrat.

Thomas Tuchel še ni osrečil Chelseaja

V derbiju zasledovalcev najboljših sta se pomerila Everton in Leicester. Domači so z natančnim strelom z roba kazenskega Jamesa Rodrigueza v 30. minuti povedli, v 67. minuti je Youri Tielemans izenačil. Leicester je tako zamudil, da se na vrhu lestvice izenači s Cityjem.

Nogometaši londonskega Chelseaja še niso izšli iz krize. Novi trener, Nemec Thomas Tuchel, ki je na klopi zamenjal Franka Lamparda, jim proti Wolverhamptonu ni zagotovil preporoda. Na prvi tekmi, ki jo je vodil na Otoku, je zabeležil le remi brez golov.