Olimpija dobila potrditev: v Stožice prihaja turški športni gigant

Nogometaši Olimpije se bodo v 3. kolu kvalifikacij za ligo prvakov pomerili s turškim klubom Galatasaray.
Fotografija: Galatasaray bo naslednji tekmec Olimpije. FOTO: Murad Sezer/Reuters
Galatasaray bo naslednji tekmec Olimpije. FOTO: Murad Sezer/Reuters

Nogometaši Olimpije se bodo v 3. kolu kvalifikacij lige prvakov merili z Galatasarayem. Turški prvaki so na povratni tekmi 2. kroga premagali litovski Žalgiris z 1:0, prva tekma v Kaunasu se je končala z neodločenim izidom 2:2. Za Turke je na povratni tekmi edini gol v 31. minuti dosegel belgijski reprezentant Dries Mertens.

Izidi 2. kola kvalifikacij za ligo prvakov:
Panathinaikos – Dnipro-1 2:2 (1:1) 3:1 (Andraž Šporar je igral do 79. minute in dosegel 2 gola, Adama Gnezde Čerina ni bilo v ekipi,Benjamin Verbič je igral od 91. minute za Panathinaikos)
Bate Borisov – Aris Limassol 3:5 (1:3)
Olimpija – Ludogorec 2:1 (1:1)
Slovan Bratislava - Zrinjski 2:2 (1:0) (Kenan Bajrić je igral celo tekmo za Slovan Bratislavo)
Astana –Dinamo Zagreb 0:2 (0:1)
Karabag – Rakow 1:1 (0:0)
Genk – Servette 2:3, 2:2 (1:1)
Häcken – Klaksvik 3:4, 2:2 (1:1)
Maccabi Haifa – Šerif Tiraspol 4:1, 2:1 (1:1)
Molde – HJK 2:0 (0:0)
København – Breidablik 6:3 (4:1)
Galatasaray – Žalgiris 1:0 (1:0)

Moštva, označena s krepkim tiskom, so se uvrstila v 3. kolo kvalifikacij lige prvakov, preostala pa v 3. kolo kvalifikacij evropske lige.