Palmeiras južnoameriški prvak

V finalu pokala Libertadores za leto 2020, v katerem sta se pomerila moštvi iz Sao Paula, je bil zmagovalec odločen v sodnikovem dodatku.
Fotografija: Veliki junak zmagovalca južnoameriške različice lige prvakov za leto 2020 je bil rezervist Breno, ki je edini gol zabil dveti minuti sodnikovega dodatka. FOTO: Ricardo Moraes/Reuters

Zmagovalec nogometnega pokala Libertadores, južnoameriške različice lige prvakov, je Palmeiras. V brazilskem finalu mestnih tekmecev iz Sao Paula na stadionu Maracana v Rio de Janeiru je z 1:0 (0:0) premagal Santos.

Edini gol je padel po koncu 90 minut tekme. V deveti minuti sodnikovega dodatka je bil uspešen rezervist Breno Lopes, ki je na v igrov stopil šele v 85. minuti. Ta je v kazenskem prostoru z glavo prestregel podajo Ronija z desne strani in žogo poslal v mrežo.

Palmeiras je zmagovalec tekmovanja za leto 2020. Finale je bil preložen  zaradi pandemije.
Palmeiras si je z drugim naslovom zagotovil nastop na svetovnem klubskem prvenstvu, ki se bo v Katarju začelo naslednji teden.

Palmeiras je prvi naslov osvojil leta 1999, ko je po izvajanju enajstmetrovk ugnal Deportivo Cali.

Najuspešnejši klub v zgodovini pokala Libertadores je argentinski Independiente s sedmimi naslovi.
Privrženci Palmeirasa so si privoščili veliko zabavo, njihovi ljubljenci so na kolena spravili slovitega mestnega tekmeca Santos. FFOTO: Amanda Perobelli/Reuters