Radomljani do točke po zasuku in pravem evrogolu

V derbiju dna lestvice državnega prvenstva so se nogometaši Radomelj in Aluminija razšli z neodločenim izidom.
Fotografija: Radomljani so tokrat iztržili točko neodločen izid. FOTO: Jure Eržen/Delo
Radomljani so tokrat iztržili točko neodločen izid. FOTO: Jure Eržen/Delo

Nogometaši Radomelj in Aluminija so se v 12. kolu državnega prvenstva razšli z neodločenim izidom 2:2 (0:1). Bolje so začeli gostje, ki so vodili že z 2:0, toda domačim igralcem je uspelo v drugem polčasu izenačiti.

Uvodna polovica prvega polčasa je minila v enakovredni predstavi, oboji so igrali previdno in v celoti izpolnjevali napotke iz slačilnice. Veliko bolj razburljiva je bila druga polovica. Nogometaši iz Kidričevega so prešli v vodstvo v 40. minuti; po ostrem in natančnem predložku Tilna Pečnika z leve strani se je na pravem mestu v pravem času znašel Roko Prša in po strelu z glavo ukanil nemočnega Darka Marjanovića.

Na začetku drugega polčasa so gostje unovčili prekršek Marka Žulja nad Markom Brestom in iz 11-metrovke, ki jo je uspešno izvedel Armin Đerlek, povišali rezultat na 2:0. Toda domači igralci se niso vdali. Najprej je Marko Božič v 51. minuti stresel vratnico gostov, dve minuti pozneje pa je Saša Varga po voleju z desetih metrov neubranljivo zadel in znižal na 1:2. Že tri minute kasneje so se izenačili: Luka Guček je z roba kazenskega prostora dosegel pravi evrogol za 2:2.

Aluminij bo v prihodnjem kolu v sobot, 16. oktobra, gostoval v Murski Soboti, Kalcer pa v Mariboru.