Rdeči vragi v 95. minuti ob zmago

Everton preprečil Unitedu skok na vrh, jutri veliki derbi Liverpoola in Cityja
Fotografija: Nogometaši Evertona so ti točko na Old Traffordu prigarali v 5. minuti sodnikovega podaljška. FOTO: Alex Pantling/Reuters

Pisan otoški nogometni vikend ponuja derbija iz dveh globalno najbolj prepoznavnih angleških nogometnih mest – Liverpoola in Manchestra.

In že ta sobotni večer je s tekmo med Unitedom in Evertonom (3:3; Cavani, Fernandes, McTominay; Dourcoure, Rodriguez, Caivert-Lewin) po dinamiki in dramatičnem razpletu ponudil imeniten uvod v jutrišnji veliki spopad zadnjih prvakov Liverpoola in Cityja (17.30).

Na vrhu lestvice je zdaj najbolj vroč boj med vodilnima iz Manchestra, Kloppova zasedba Liverpoola še zdaleč ni tako suverena kot v prejšnji sezoni, res pa so manchesterski rdeči vragi danes zamudili imenitno priložnost, da bi se vsaj do jutrišnjega poznega popoldneva izenačili na vrhu s svojimi mestnimi tekmeci. United je namreč vodil s 3:2, Everton pa je izenačil v zadnjem napadu na tekmi, v 5. minuti sodnikovega podaljška ...