Sporting s Šporarjevo pomočjo v polfinale ligaškega pokala

Slovenski reprezentant Andraž Šporar je zadel ob zmagi Sportinga v četrtfinalu ligškega pokala proti Mafri z 2:0.
Fotografija: Andraž Šporar je dosegel prvi gol za Sporting na pokalnem obračunu. FOTO: Reuters

Slovenski reprezentančni napadalec Andraž Šporar je v četrtfinalu portugalskega ligaškega pokala igral pomembno vlogo ob napredovanju Sportinga.

Moštvo iz Lizbone je po pričakovanjih premagalo drugoligaša Mafro z 2:0, oba zadetka pa je doseglo v zadnjih tridesetih minutah.

Andraž Šporar je za Sporting igral vso tekmo in v 64. minuti zadel po lepi podaji Nuna Mendesa z leve strani. Za slovenskega napadalca je bil to tretji zadetek na trinajstih tekmah te sezone in skupno deseti na enaintridesetih tekmah v dresu portugalskega predstavnika.

Zmago Sportinga je v 70. minuti potrdil Tabata.

Preostali četrtfinalni pari so Porto - Ferreira, Benfica - Vitoria Guimares in Braga - Estoril.