Bedene zanesljivo preskočil prvo oviro v Roland-Garrosu

V uvodnem krogu odprtega prvenstva Francije je najboljši slovenski teniški igralec premagal višje postavljenega Avstralca Christopherja O'Connlla.
Fotografija: Aljaž Bedene je odlično začel v Roland-Garrosu. FOTO: Paul Childs/Reuters
Aljaž Bedene je odlično začel v Roland-Garrosu. FOTO: Paul Childs/Reuters

Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je odlično štartal v drugi letošnji turnir za grand slam. V uvodnem krogu odprtega prvenstva Francije je v štirih nizih premagal Avstralca Christopherja O'Connlla.

Uvodni niz je Bedene v svojo korist odločil s 6:2, drugega pa je dobil s 6:4. V tretjem je O'Connell, ki na svetovni lestvici zaseda 124. mesto, 32-letnemu Ljubljančanu nudil močnejši odpor, ki ga je nagradil z zmago v podaljšani igri s 7:6 (7:5). Toda v četrtem nizu je Bedene, ki je v točkovanju ATP zdrsnil na 175. mesto, postavil stvari na svoje mesto in zanesljivo zmagal s 6:1.

V drugem krogu turnirja v Roland-Garrosu se bo Aljaž pomeril z Urugvajcem Pablom Cuevasom (118.), ki je presenetljivo gladko v treh nizih s 6:2, 6:1 in 6:2 odpravil Američana Jensona Brooksbyja (34.).