Medvedjev premočan za Đokovića

Ruski teniški igralec Danil Medvedjev je v drugem krogu zaključnega turnirja premagal prvega igralca sveta, Srba Novaka Đokovića.
Fotografija: Danil Medvedjev se je z drugo zmago zagotovil mesto v polfinalu zaključnega turnirja v Londonu. FOTO: Glyn Kirk/AFP

Ruski teniški igralec Danil Medvedjev je na zaključnem turnirju serije ATP v Londonu poskrbel za odmeven dosežek, saj je v drugem krogu skupine Tokio 1970 po dveh nizih premagal prvega igralca sveta, Srba Novaka Đokovića (6:3, 6:3).

Danil Medvedjev je za gladko zmago potreboval le 81 minut. V prvem nizu je bil rezultat izenačen do sedme igre (3:3), nato pa je Rus dobil naslednje tri igre in pri izidu 5:3 izkoristil že prvo zaključno žogico. Četrtopostavljeni Medvedjev je dobro predstavo prenesel v drugi niz, v katerem je v drugi igri odvzel servis Srbu (2:0) in v sledeči igri še povečal prednost, v deveti igri pa je nasprotniku oddal le točko in izkoristil prvo priložnost za zmago.

»Rad igram proti Novaku, saj je eden izmed največjih šampionov v našem športu. Ko sem bil star le osem let, sem ga že gledal, kako je zmagoval na turnirjih za veliki slam. Če sem iskren, menim, da danes ni prikazal svoje najboljše igre. A to se lahko zgodi vsem. Počutim se dobro in samozavestno. Vedel sem, da moram izkoristiti svoje priložnosti in dobro servirati,« je povedal Medvedjev, ki se je z drugim dobljenim dvobojem uvrstil v polfinale turnirja.

Na preostalem dvoboju skupine je Nemec Alexander Zverev premagal Argentinca Diega Schwartzmana s 6:3, 4:6 in 6:4.

Izidi, finale ATP London (5,7 milijonov dolarjev)