Lampičeva s 14. dosežkom kvalifikacij

Slovenska smučarska tekačica Anamarija Lampič je v kvalifikacijah šprinta v klasični tehniki zasedla 14. mesto, Eva Urevc je bila 24.
Fotografija: Anamarija Lampič je za prvouvrščeno Švedinjo Johanno Hagström zaostaja za 7,18 sekunde. FOTO: Roman Šipić/Delo
Odpri galerijo
Anamarija Lampič je za prvouvrščeno Švedinjo Johanno Hagström zaostaja za 7,18 sekunde. FOTO: Roman Šipić/Delo

Na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Oberstdorfu bodo danes podelili odličja v ženskem šprintu v klasični tehniki. V kvalifikacijah je Slovenka Anamarija Lampič zasedla 14. mesto, Eva Urevc je bila 24.

Kvalifikacijske nastope so zaznamovale Švedinje, ki so osvojile tri izmed prvih petih mest. Najboljši čas je imela Johanna Hagström, za njo sta se zvrstili Norvežanka Maiken Caspersen Falla (+2,37) in Finka Johanna Matintalo (+2,90).

Dobitnica malega kristalnega globusa v šprintu Anamarija Lampič je z zaostankom 7,18 sekunde zasedla 14. mesto, Eva Urevc je bila deset mest nižje (+9,43).

Izločilni boji se bodo začeli ob 11.30.


Črv in Lampič prepočasna


Pri moških je bil v kvalifikacijah najhitrejši Norvežan Johannes Hoesflot Klaebo​ pred rojakom Erikom Valnesem (+3,48) in Italijanom Federicom Pellegrinom (+5,39).

Nastopila sta tudi dva Slovenca, ki sta bila prepočasna za izločilne boje. Vili Črv je bil 48. (+18,14), Janez Lampič pa 55. (+18,95).

Svetovno prvenstvo, kvalifikacije šprinta v klasični tehniki
Ženske
1. Johanna Hagström (Šve) 2:39,33
2. Maiken Caspersen Falla (Nor) +2,37
3. Johanna Matintalo (Fin) +2,90
4. Jonna Sundling (Šve) +3,34
5. Maja Dahlqvist (Šve) +3,73
6. Ane Appelkvist Stenseth (Nor) +4,54
7. Katri Lylynperä (Fin) +5,00
8. Linn Svahn (Šve) +5,19 
9. Kristina Matsokina (Rus) +5,99
10. Tatjana Sorina (Rus) +6,28
...
14. Anamarija Lampič (Slo) +7,18
24. Eva Urevc (Slo) +9,43


Moški

1. Johannes Hoesflot Klaebo (Nor) 3:00,08
2. Erik Valnes (Nor) +3,48
3. Federico Pellegrino (Ita) +5,39
4. Paal Golberg (Nor) +5,98
5. Gleb Retivih (Rus) +6,11
6. Haavard Solaas Taugboel (Nor) +6,54
7. Joni Maki (Fin) +7,26
8. Aleksander Terentev (Rus) +7,44
10. Sergej Ustjugov (Rus) +7,51
...
48. Vili Črv (Slo) +18,14
55. Janez Lampič (Slo) +18,95

Preberite še:

Komentarji: