Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Potovanja

V oljčnik, na školjčišče, v soline in po tartufe

Sprva so bili turistični izleti v strunjanski oljčnik redkost, zdaj pa konec oktobra pogosto srečamo skupine obiskovalcev
Tokrat je oljčnik v Strunjanu obiskala skupina avstrijskih turistov.<br />
FOTO: Boris Šuligoj
Tokrat je oljčnik v Strunjanu obiskala skupina avstrijskih turistov. FOTO: Boris Šuligoj
24. 10. 2018 | 10:36
9:37
Sredi septembra, a tudi oktobra in novembra šele zares lahko okusimo Istro. Ni vroče, ni gneče, in če kdaj, potem jeseni ob morju ne more biti dolgčas. Še posebej v takšni jeseni, kot je letos. »Pred leti sem skupini starejših turistov v našem oljčniku na Ronku nad Strunjanom razlagal, kako sploh delamo oljčno olje, in starejši mož se je na videz sesedel pod oljko. Hitro smo pristopili k njemu, saj smo se ustrašili, da ga je obšla slabost. Pa ni bila slabost! 'Pustite me malo posedeti, vse življenje sem si želel, da bi se usedel pod oljko, in zdaj se mi je želja uresničila,' nas je potolažil možakar,« nam je izolski oljkar Danilo Markočič zaupal anekdoto. »Nekateri turisti tudi obirajo oljke. Ampak če ljudje tega ne znajo, lahko naredijo več škode kot koristi, zato raje vse povemo in ...

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine