Anja Suša: Ko so naše pravice izginjale, smo spali
Režiserka Anja Suša, ki v MGL režira že osmo predstavo, je Srbijo zapuščala postopoma, želi pa si, da bi nekoč postala država, v katero se bo lahko vrnila.
Galerija
Bolj kot v gledališče, ki ponuja globoke uvide, ki jih razumemo ali tudi ne, verjame v gledališče, ki nas brutalno sooči s samimi seboj. FOTO: Blaž Samec
Je ena najbolj prodornih režiserk nekdanje skupne domovine, redno pa sodeluje tudi s slovenskimi gledališči, posebej z MGL. Pred premiero njene osme predstave pri nas sva se z Beograjčanko Anjo Suša pogovarjali o življenju na Švedskem, levitaciji med najljubšimi gledališkimi habitati, Srbiji, v kakršno bi se rada vrnila, in revoluciji, ki je mogoča le še v virtualnem svetu.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
Komentarji