Slovenija je pred leti zaradi neustreznih razmer med prestajanjem pripora ali zapora na podlagi postopkov pred evropskim sodiščem za človekove pravice (ESČP) in pred domačimi sodišči že plačevala odškodnine. Doslej je odštela skupno nekaj manj kot 400.000 evrov, ker zapori niso dosegali minimalnih standardov, ki jih je določilo ESČP. Se nam lahko ta zgodba ponovi glede na to, da slovenski zapori pokajo po šivih?
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
Komentarji