Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Slovenija

Dejan Prešiček je našel zatočišče pri SD

Nekdanji minister za kulturo je nove izzive našel v politiki, spet pa resneje vadi saksofon.
Dejan Prešiček je z ministrskega položaja presedlal na delo v stranki, katere član je nekaj mesecev. FOTO: Voranc Vogel/Delo
Dejan Prešiček je z ministrskega položaja presedlal na delo v stranki, katere član je nekaj mesecev. FOTO: Voranc Vogel/Delo
14. 3. 2019 | 07:00
14. 3. 2019 | 08:09
2:39
Ljubljana – Danes bodo na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana odpirali vloge, ki so prispele na razpis za direktorsko mesto. Vloge Dejana Prešička ne bo med njimi. Po odstopu s položaja ministra za kulturo se je zaposlil pri stranki SD. Da bi se nameraval vrniti na konservatorij, kjer je šest let poučeval, nato pa ga skoraj deset let vodil, je zanikal že ob odhodu z ministrskega položaja, ko je dejal: »Vidim nove izzive, proti katerim bom šel.« In te je v obliki polne zaposlitve za določen čas našel pri stranki Socialnih demokratov (SD), katere član je postal pred nastopom ministrske funkcije. »Pomagam pri organizacijskih zadevah, odgovoren sem za vsebinske stvari,« je povedal za Delo in priznal, da se na konservatoriju ni več videl. Med glasbo in politiko Tam je imel po ...

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine