Italijan prvič v karieri hitrejši od vseh v kraljevskem razredu

Italijan Marco Bezzecchi je prvič v karieri zmagal na dirki motociklističnega svetovnega prvenstva v razredu motoGP.
Fotografija: Italijanski voznik Marco Bezzecchi je bil v Argentini najhitrejši. FOTO: Juan Mabromata/AFP

Italijan Marco Bezzecchi (Ducati VR46) je prvič v karieri zmagal na dirki motociklističnega svetovnega prvenstva v razredu motoGP. Najboljši je bil na preizkušnji v argentinskem Termasu de Riu Hondu, kjer je premagal Francoza Johanna Zarcoja (Pramac Ducati) in Španca Alexa Marqueza (Gresini Ducati).

Na drugi klasični preizkušnji sezone 2023 je Bezzecchi, ki je bil že v soboto na šprinterski dirki drugi, tako prvič stopil na najvišjo stopničko, z zmago pa tudi prevzel skupno vodstvo v SP. Zdaj ima 50 točk, devet več od svetovnega prvaka in zmagovalca prve dirke sezone Francesca Bagnaie.

Veselje v zmagovalnem taboru. FOTO: Foto Juan Mabromata/AFP
Marco Bezzecchi med dirko. FOTO: Juan Mabromata/AFP
Marco Bezzecchi si je dal duška. FOTO: Juan Mabromata/AFP

Tovarniški dirkač Ducatija je danes večino dirke vozil na tretjem mestu, a sedem krogov pred koncem padel in zdrsnil s steze. Sicer se je še vrnil na motor, toda s 16. mestom ostal brez novih točk v SP. Naslednja postaja SP bo teksaški Austin, kjer bo dirka na sporedu čez 14 dni.