Poljska tiskovna agencija PAP je izvedla izbor športnika Evrope. Med najboljšimi tudi Pogačar, Roglič in Dončić.
Fotografija: Robert Lewandowski blesti v dresu Bayerna. FOTO: Christof Stache/AFP
Robert Lewandowski blesti v dresu Bayerna. FOTO: Christof Stache/AFP

Poljska tiskovna agencija PAP je priredila že 63. izbor za najboljšega športnika Evrope, letošnji naziv si je priboril poljski nogometni zvezdnik Robert Lewandowski.

Napadalec Bayerna ima za seboj zelo uspešno leto, v katerem je s klubom zmagal v ligi prvakov, nemškem prvenstvu, nemškem pokalu in nemškem superpokalu.

Lewandowski je bil zavoljo svojih odličnih predstav nagrajen z več priznanji, med drugim ga je Svetovna nogometna zveza (FIFA) proglasila za nogometaša leta.

Zdaj je dobil tudi priznanje PAP, v glasovanju je prejel 180 točk in tesno premagal britanskega dirkača in svetovnega prvaka formule ena Lewisa Hamiltona (176), tretji je bil švedski atlet Armand Duplantis (169).

Med najboljšimi športniki so bili tudi trije Slovenci. Kolesarja Primož Roglič in Tadej Pogačar sta zasedla šesto oziroma sedmo mesto, košarkar Luka Dončić pa se je uvrstil na 18. mesto.

PAP izbor najboljšega športnika Evrope prireja že vse od leta 1958. Tokrat je v glasovanju sodelovalo 25 agencij iz vse Evrope.