Najboljša sta Eva Terčelj in Luka Božič

Junaki izjemo uspešne sezone prejeli zaslužene nagrade KZS.
Fotografija: Prireditev Kajakaš leta 2019. FOTO: Uroš Hočevar
Prireditev Kajakaš leta 2019. FOTO: Uroš Hočevar

Tudi leto 2019 je bilo izjemno uspešno za slovenske kajakaše in kanuiste, saj je na svetovnih in evropskih prvenstvih v vseh starostnih skupinah, na tekmah svetovnega pokala in v seštevku evropskega pokala kolajne osvojilo 32 tekmovalcev.

Nagradi za najboljšo športnico in športnika sezone Kajakaške zveze Slovenije sta pripadli Evi Terčelj in Luki Božiču. Terčeljeva je osvojila naslov slalomske svetovne prvakinje med kajakašicami, pred tem pa drugo mesto v seštevku svetovnega pokala.

Kanuist Božič je na slalomskem SP priveslal do brona, bil je drugi v končni razvrstitvi svetovnega pokala, z Benjaminom Savškom in Anžetom Berčičem pa je postal moštveni evropski prvak.

Najboljši na mirnih vodah sta bili Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman. Na svetovnem prvenstvu sta osvojili srebro in bron, na tekmah svetovnega pokala dve zlati, srebrno in bronasto odličje, sezono pa sta končali na prvem mestu svetovne lestvice med ženskimi kajakaškimi dvojci.