Pia Babnik na OP ZDA napredovala na 36. mesto

Slovenska zvezdnica Pia Babnik je z rezultatom +1 po dveh »kolih« OP ZDA v golfu na 36. mestu.
Fotografija: Pia Babnik med označevanjem žogice na deseti zelenici v prvem kolu tekmovanja. FOTO: Jared C. Tilton/AFP

Najboljša slovenska golfistka Pia Babnik, ki je na prvem majorju sezone v začetku aprila zasedla tretje mesto, je po drugem dnevu drugega velikega turnirja sezone, odprtega prvenstva ZDA, napredovala na 36. mesto. Po uvodnem dnevu je bila na igrišču Pine Needles Lodge v Severni Karolini med 156 igralkami 47.

Ljubljančanka si 36. mesto deli s še 15 igralkami, ki imajo po dveh dnevih udarec nad parom igrišča. Na prvem mestu sta skupaj Američanka Mina Harigae in Avstralka Minjee Lee, ki imata obe devet udarcev pod parom igrišča. Turnir v Severni Karolini se bo končal v nedeljo. Igralke se potegujejo za najvišji nagradni sklad v zgodovini ženskih golfskih turnirjev, za deset milijonov dolarjev (9,328 milijona evrov). Organizatorji so obljubili, da se bo do leta 2026 postopoma zvišal na 12 milijonov dolarjev.

Zmagovalka US Opna bo bogatejša za 1,8 milijona dolarjev, drugouvrščena bo prejela polovico te vsote, finančno pa bodo nagrajene tudi igralke, ki se ne bodo uvrstile v rez. V finalnem delu oziroma zadnja dva dneva bo nastopilo le najboljših 60 igralk, oziroma tiste, ki si bodo delile 60. mesto, preostale pa bodo prejele po 8000 dolarjev.

Lani je OP ZDA dobila Japonka Juka Saso, ki je že končala z devetimi udarci nad parom igrišča, prvi letošnji major pa je dobila Američanka Jennifer Kupcho, ki si z Babnikovo in drugimi deli 36. mesto.