Rossi z zdrsom zapravil zmago v Sepangu

Marc Marquez najhitrejši tudi na veliki nagradi Malezije.
Fotografija: Španec Marc Marquez je ciljno črto prvi prečkal tudi v Sepangu. FOTO: AFP
Španec Marc Marquez je ciljno črto prvi prečkal tudi v Sepangu. FOTO: AFP

Sepang – Španski motociklistični zvezdnik Marc Marquez (Honda), novi-stari svetovni prvak v razredu motoGP, je v svojo korist odločil tudi veliko nagrado Malezije. Na dirki v Sepangu je z zaostankom 1,898 sekunde drugo mesto osvojil njegov rojak Alex Rins (Suzuki), tretji pa je bil Francoz Johann Zarco (Yamaha, + 2,474).

Blizu prvi zmagi v sezoni je bil Valentino Rossi (Yamaha). Toda italijanski veteran je štiri kroge pred koncem, ko je vodil pred Marcom, zdrsnil in tako španskemu šampionu odprl pot do devete letošnje zmage. Marquez je sicer zaradi kazni v kvalifikacijah malezijsko preizkušnjo začel šele s sedmega štartnega položaja.

Zmagala tudi Marini in Martin

V kategoriji moto2 je bil najhitrejši Italijan Luca Marini (Kalex), v moto3 pa Španec Jorge Martin (Honda), ki si je s tem pridirkal tudi naslov svetovnega prvaka. V moto2 je končno zmago s tretjim mestom potrdil Italijan Francesco Bagnaia (Kalex).

Naslednje in obenem zadnje dirke v sezoni bodo na sporedu 18. novembra v Valencii.