Zmaga ZDA, rekord Bilesove

SP v gimnastiki: Američanka je po številu kolajn najuspešnejša v zgodovini prvenstev.
Fotografija: Simone Biles je zdaj sama na vrhu med telovadkami po številu kolajn s svetovnih prvenstev. FOTO AFP

Telovadke ZDA (Simone Biles, Kara Eaker, Sunisa Lee, Grace McCallum, Jade Carey) so osvojile peti zaporedni naslov ekipnih svetovnih prvakinj. V finalu so v Stuttgartu zanesljivo opravile z vso konkurenco, vodile od začetka do konca, s skupno 172,330 točke so drugouvrščene Rusinje prehitele skorajda za šest točk (166,529). Bron so osvojile Italijanke (164,769).

Zanimivo, da so Američanke prvi naslov ekipnih prvakinj osvojile šele leta 2003 doma v Anaheimu in odtlej na devetih SP zmagale kar sedemkrat. Z novo zlato kolajno je Simone Biles postala po številu odličij (po žlahtnosti je bila že zdaj) najuspešnejša telovadka v zgodovini SP. Potem ko si je zdaj 1. mesto na lestvici delila s Svetlano Horkino, jo je zdaj prehitela s skupno 21. kolajno – 15 zlatih po tri srebrne in bronaste –, v celotnem gimnastičnem svetu jih ima enako število Kohei Učimura, več pa le Vitalij Ščerbo (23; 12, 7, 4), vendar je pričakovati, da bo do konca prvenstva prehitela tudi njega … Danes je na sporedu moški ekipni finale.