Po začetnem šoku se vodilna Tampa ni več pobrala (VIDEO)

Hokejisti Pittsburgha so že po devetih minutah vodili s 3:0, naposled pa se veselili zmage s 4:2.
Fotografija: Tampin vratar Andrej Vasilevski je moral štirikrat po plošček v mrežo. FOTO: Charles Leclaire/Reuters

Pittsburgh – Vodilno moštvo hokejske lige NHL, Tampa Bay Lightning, je storilo vse, da bi se sinoči na gostovanju pred 18.514 gledalci v dvorani PPG Paints Arena dokopalo do že 38. zmage v sezoni, saj je bilo v napadu precej podjetnejše od Pittsburgha, kar dokazuje tudi razmerje sproženih strelov – 35:22. Še najbolj se je tehtnica na njegovo stran nagibala v uvodni tretjini (16:5), a je že v njej pokopalo domala zadnjo trohico upanja na zmago. Pingvini so namreč v razmaku manj kot petih minut trikrat zadeli in že v deveti minuti vodili s 3:0, naposled pa zmagali s 4:2.

600 Maljkinovih podaj

»Naredili smo tri napake, nasprotnik pa je vse kaznoval z goli,« se je jezil trener poražencev Jon Cooper. Njegovi varovanci so šele v končnici obračuna nekoliko omilili poraz, za popoln zasuk pa jim je zmanjkalo časa. Pri zmagovalcih je Sidney Crosby prispeval 22. in Phil Kessel 21. zadetek v sezoni, pri poražencih pa Steven Stamkos že 27., se je pa na seznamu najučinkovitejših mož lige v vodstvu še utrdil Tampin Rus Nikita Kučerov z že 57. asistenco (ob 22 golih). Njegov rojak v vrstah Pingvinov Jevgenij Maljkin se je sinoči med podajalce v NHL vpisal že šeststotič.