Po novem drugem mestu Mohorič ostaja vodilni

Slovenski kolesar Matej Mohorič še naprej blesti na dirki po Poljski, tudi v težki 5. etapi je zasedel drugo mesto.
Fotografija: Moho Foto Bahrain Victorious
Moho Foto Bahrain Victorious

Na dirki po Poljski je bila na sporedu razgibana 5. etapa, na kateri je bil znova v ospredju Matej Mohorič. Več kot 3000 višinskih metrov in trije kategorizirani vzponi niso poskrbeli za selekcijo, tudi ciljni vzpon na zaključnih krogih ni bil (pre)težak in o etapni zmagi je odločal šprint razredčene skupine.

V njem je bil Mohorič blizu zmagi, ugnal ga je le Nizozemec Marijn van den Berg (EF Education). Kljub temu je Mohorič ubranil rumeno majico vodilnega, še za dve sekundi je povišal svoj naskok pred danes tretjim Joaom Almeido, prednost pa zdaj znaša 12 sekund.

Jutri je na Poljskem na sporedu 16,6 km dolg ravninski kronometer, ki bo odločal o skupni zmagi. V vožnji na čas je Almeida na papirju precej hitrejši od Mohoriča, a se Slovenec v rumeni majici vodilnega gotovo ne bo predal, na koncu pa bodo odločale sekunde.