Dončić po zmagoslavnem dvigu rok moral še garati za zmago nad Volkovi

Dallas Mavericks so proti zadnji ekipi lige Minnesoti zmagali s 127:122. Dončić drugi strelec s 26 točkami.
Fotografija: Luka Dončić je v zadnji četrtini ob vodstvu za 23 točk že slavil zmago, za katero pa se je Dallas moral truditi vse do konca. FOTO: Kevin Jairaj/USA Today Sports

Košarkarji Dallasa so na domačem parketu premagali najslabšo ekipo zahodne konference Minnesoto in dosegli enajsto zmago sezone (127:122).

Teksašani so tekmo začeli vrhunsko in po uvodni četrtini vodili za več kot 20 točk, visoko prednost zadržali vse do zadnje četrtine, v kateri pa se je Minnesota vrnila in približala na le tri točke. A gostiteljem je uspelo obdržati mirne živce in tekmo, o kateri so že zdavnaj mislili, da je dobljena, tudi srečno pripeljati h koncu.

Zelo razpoložen je bil Kristaps Porzingis, ki je bil s 27 točkami prvi strelec in s 13 skoki prvi skakalec ekipe.

Luka Dončić je svoj niz tekem z vsaj 25 točkami podaljšal na enajst, dosegel 26 točk (met iz igre 9-22, trojke 1-7), osem skokov, pet asistenc, izgubil pa je tudi sedem žog.

Ljubljančan je v zadnji četrtini ob vodstvu s 105:82 visoko dvignil roke v znak zmagoslavja, a takrat še ni vedel, da se bo z ekipo moral še pošteno potruditi za zmago.

Dončić po zmagoslavni gesti moral dokončati delo

Domači košarkarji so tekmo z najslabšo ekipo svoje konference začeli zbrano in učinkovito. Že v prvi četrtini so tekmecem nasuli 43 točk in vodili za velikih 21 točk (43:22). Izid četrtine je s svojo sedmo točko postavil Dončić.

V dvorani je imelo veliko razlogov za dobro voljo 1500 gledalcev, ki so prvič v sezoni lahko v živo spremljali svoje ljubljence. Šlo je za ljudi, ki so se že cepili proti novemu koronavirusu in spadajo med tako imenovane nujne delavce (zdravstveni delavci, policisti, gasilci ...).

Dallas je od tu naprej brez težav nadzoroval potek tekme, ob polčasu je vodil z 71:51, po treh četrtinah pa s 95:77. Teksašani so imeli tudi v prvih dveh minutah zadnjega dela vse v svojih rokah, in ko je Dončić zadel trojko za vodstvo s 105:82, je dvignil roki v zrak in že slavil zmago. Trener ga je kasneje poklical na klop in mu namenil počitek.

To je očitno motiviralo Volkove, ki so dosegli naslednjih 18 izmed naslednjih 23 točk in se približali na 10 (100:110). Dončić se je moral tako še enkrat vrniti na parket in dokončati delo.

Minnesota je še naprej topila zaostanek in se 50 sekund pred koncem po košu Malika Beasleyja približala na le tri točke (120:123). A na drugi strani je bil dovolj zbran Josh Richardson, ki je dosegel zadnje štiri točke svoje ekipe in ji pomagal do zmage.

Milwaukee prek Denverja do četrte zaporedne zmage

Drugo najboljše moštvo Vzhoda, Milwaukee Buck, je na gostovanju pri Denverju doseglo četrto zaporedno zmago (125:112).
Vlatko Čančar je ob porazu zgrešil edini met iz igre. FOTO: Matthew Stockman/AFP

Pri Denverju je bil zelo razpoložen Nikola Jokić s 35 točkami, 12 skoki in šestimi asistencami, priložnost je dobil tudi Vlatko Čančar, ki je v šestih minutah ujel eno odbito žogo in zgrešil edini met za tri točke.

Pri Milwaukeeju sta izstopala Giannis Antetokounmpo s 30 točkami in Khris Middleton z 29 točkami.

James s trojnim dvojčkom rešil Los Angeles

Aktualni prvaki Los Angeles Lakers so se pošteno namučili proti Oklahomi, ki so jo po podaljšku premagali s 119:112.

Jezerniki so tako še na drugi zaporedni tekmi svojo kožo reševali v podaljšku, potem ko so na zadnji tekmi proti Detroitu slavili šele po dveh podaljških.

Oklahoma je bila boljša večji del tekme, pred zadnjimi desetimi minutami in 26 sekundami pa je vodila za 11 točk (90:79). A gostitelji so zrežirali preobrat, Dennis Schröder​ je zadel enega izmed dveh prostih metov za vodstvo s 110:107, na drugi strani pa je Shai Gilgeous-Alexander​ pri metu za tri točke izsilil osebno napako Kentaviousa Caldwell-Pope​a in mirno zadel vse tri proste mete za podaljšek.
LeBron James je dosegel tretji dvojni dvojček sezone. FOTO: Meg Oliphant/AFP

Ta je bil na strani Los Angelesa, ki je dosegel prvih sedem točk in odločil zmagovalca.

Najboljši igralec tekme je bil LeBron James, ki je v 42 minutah vknjižil 28 točk, 14 skokov in 12 asistenc, Montrezl Harrell​ je dodal 21 točk.

Prvi strelec tekme je bil Oklahomin Shai Gilgeous-Alexander z 29 točkami.

Rezultati lige NBA
Dallas Mavericks - Minnesota Timberwolves 127:122 (Porzingis 27, Dončić 26, 8 skokov in 5 asistenc v 37 minutah; Beasley 30, Edwards 22)
Denver Nuggets - Milwaukee Bucks 112:125 (Jokić 35, Barton 24, Čančar skok v 6 minutah; Antetokounmpo 30, Middleton 29)
Charlotte Hornets - Houston Rockets 119:94 (Ball 24, Hayward 19; Oladipo 21, McLemore 15)
Chicago Bulls - Washington Wizards 101:105 (LaVine 35, Young 14; Beal 35, Hachimura 19)
Memphis Grizzlies - Toronto Raptors 113:128 (Valančiunas 27, Brooks 22; VanVleet in Siakam po 32)
San Antonio Spurs - Golden State Warriors 105:100 (Murray 27, DeRozan 21; Curry 32, Oubre mlajši 24)
Phoenix Suns - Cleveland Cavaliers 119:113 (Booker 36, Bridges 22; Sexton 23, Garland 17)
Los Angeles Lakers - Oklahoma City Thunder 119:112 (James 28 točk, 14 skokov, 12 asistenc, Harrell 21;