Goran Dragić se je znojil, Vlatko Čančar se ni

Izkupiček moštev slovenskih reprezentantov v ligi NBA je bil polovičen. Chicago je izgubil v San Antoniu, Denver je bil doma boljši od Utaha.
Fotografija: Veteran lige NBA in organiozator igre pri Chicagu Goran Dragić v San Antoniu ni oksuil slasti zmage. FOTO: Scott Wachter/Usa Today Sports

Denver je v ligi NBA doma premagal Utah s 117:101. Vlatko Čančar je za zmagovite gostitelje igral le dve minuti in je njegova statistična rubrika ostala prazna. Goran Dragić pa je ob porazu Chicaga v San Antonu  124:129 v 22 minutah zbral devet točk, imel pet podaj in tri skoke.

Tokrat prosti Dallas Luke Dončića bo naslednjih pet tekem igrali v domači dvorani. Prva bo že v noči na nedeljo po slovenskem času, ko v goste prihaja ekipa Oklahoma City. Denver bo v noči na ponedeljek igral z Los Angeles Lakers in skušal dobiti še drugi medsebojni dvoboj v razmaku petih dni.

Chicagov košarkar DeMar DeRozan je prišel v družbo 50 igralcev v ligi NBA, ki so dosegli 20.000 točk ali več. FOTO: Scott Wachter/Usa Today Sports

Biki bodo večer prej gostili Philadelphio, v San Antoniu pa je Keldon Johnson s 33 točkami vodil gostitelje do zmage in pokvaril slavje ob mejniku svojega nekdanjega soigralca DeMarja DeRozana. Ta je prav tako dosegel 33 košev in postal petdeseti igralec v zgodovini lige, ki je prišel do meje 20.000 točk.