LA Lakers na pol poti do končne zmage

Miami brez poškodovanih Gorana Dragića in Bama Adebaya tudi v drugi finalni tekmi NBA ni bil kos LeBronu Jamesu in druščini iz Kalifornije
Fotografija: Moštvo Los Angeles Lakers zanesljivo maršira proti končni zmagi in 17. naslovu prvaka NBA. Najboljši košarkar LeBron James je bil v drugi zmagi kalifornijskega moštva tudi najboljši strelec. FOTO: Kim Klement/USA TODAY Sports

Košarkarji Miamija so se na drugi tekmi finala NBA favoriziranim tekmecem upirali na vse pretege, a brez poškodovanih nosilcev igre Gorana Dragića in Bama Adebaya niso ogrozili druge zmage LA Lakersov. Kalifornijci so bili boljši s 124:114 in so na pol poti do končnega zmagoslavja, sicer že 17., s čimer bi na vrhu ujeli Boston.

Dragić je s klopi v maski spremljal dvoboj v Orlandu. Njegov nastop na naslednjih tekmah je zaradi poškodbe levega stopala močno vprašljiv.

Trener Miamija Erik Spoelstra je Dragićevo vlogo namenil Tylerju Herru, Adebaya pa je menjal Meyers Leonard. Prvo peterko so se setavljali še Jimmy Butler, Jae Crowder in Duncan Robinson so bili pričakovano v začetki peterki.

Trener LA Lakers Frank Vogel ni imel težav s poškodovanimi igralci. Miami je večji del prve četrtine narekoval ritme igre, na koncu pa popustil in si že priigral zaostanek šestih točk. Ključne so bile znova zadnje minute prvega polčasa, v katerih so LA Lakers z delnim izidom 19:6 ušli za 17 točk, ob odmoru pa je bila prednost po trojki Duncana Robinsona 14 točk, 68:54.

Miamijev zvezdnik Jimmy Butler se je trudil, dosegel svojo normo točk, a brez pomoči Gorana Dragića je bil Miami nemočen. FOTO: Kim Klement/USA TODAY Sports

Jezerniki so v prvem polčasu metali kar 27 trojk, natančni pa so bili devetkrat. Na celi tekmi so izvedli 47 metov za tri točke, kar je nov rekord finalnih serij, zadeli so jih šestnajst.

V drugem polčasu so Lakersi le še rutinsko izpeljali svojo nalogo in prišli do druge zmage.

Sanjski dvojec Lakersov LeBron James-Anthony Davis je na prvi tekmi skupaj dosegel 59 točk, danes sta svoj dosežek še popravila. James je dosegel 33 točk, Davis eno manj.

Finale, druga tekma

LA Lakers (1) : Miami (5) 124:114 (29:23, 39:31, 35:39, 21:21) – 2:0

(James 33 – met iz igre 25:14, za tri 8:3, 9 skokov in 9 podaj, Davis 32 – 20:15, 14 skokov, Rondo 16 – za tri 4:3, 10 podaj, Kuzma in Caldwell Pope po 11, Howard, Morris in Caruso po 6, Green 3; Butler 25 – 17:7, prosti meti 12:11), 13 podaj in 8 skokov v 45 minutah, Olynyk 24, 9 skokov, Herro 17, Nunn 13, Crowder 12, Robinson 9, Iguodala in Leonard po 7).

Met iz igre: 97:49; 71:36; za tri točke: 47:16; 27:11; prosti meti: 17:10; 34/31; skoki: 44; 37; podaje: 32; 29.