Miami po zaslugi Butlerja pokvaril Roseovo vrnitev k Newyorčanom

Miami Heat so bili na Floridi z 98:96 boljši od New Yorka in prvič v sezoni nanizali tri zmage. Goran Dragić manjkal zaradi poškodbe.
Fotografija: Prvi strelec tekme je bil Jimmy Butler s 26 točkami. FOTO: Jasen Vinlove/Usa Today Sports

Košarkarji Miamija so se še na drugi zaporedni tekmi premagali New York Knicks (98:96) in prvič v sezoni zanizali tri zmage zapored.

Potem ko sta se moštvi v nedeljo pomerili v New Yorku, je bila tokratna tekma na Floridi, končala pa se je z enakim rezultatom, zmago Vročice. Ta je bila znova brez poškodovanega Gorana DragićaMoeja Harklessa in Chrisa Silve

Največ zaslug za uspeh Miamija je imel Jimmy Butler s 26 točkami, 10 asistencami in 8 skoki. Z njim na parketu so bili domačini za 25 točk boljši od tekmecev.
Derrick Rose je ob vrnitvi k Newyorčanom dosegel 14 točk in bil drugi strelec moštva. FOTO: Jasen Vinlove/Usa Today Sports

Vidno vlogo sta imela tudi Kelly Olynyk z 20 in Bam Adebayo z 19 točkami.

Newyorčani so tako ostali praznih rok ob vrnitvi Derricka Rosea, ki je prvič po sezoni 2016/17 oblekel dres Kratkohlačnikov in s klopi prispeval 14 točk. Najboljši strelec njegovega moštva je bil Elfrid Payton z 18 točkami.

»Tekma je spominjala na medsebojne obračune iz devetdesetih, kjer v zadnjih 14 oziroma 16 minutah ni bilo veliko odprtih metov in si moral garati za zmago,« je povedal domači trener Erik Spoelstra.

Herro zadel odločilno trojko, Barrettu se je zatresla roka

Miami je dobro začel domačo tekmo in si že v prvi četrtini pridobil 11 točk prednosti (20:9), vendar pa sta mu do izteka tega dela ostali le še 2 točki zaloge (27:25).

Po odmoru so bolje igrali Newyorčani in z nizom 15:3 sami povedli z dvomestno razliko (40:30). A Vročica je hitro izenačila na 44:44 in ob glavnem odmoru vodila s 57:55.

V tretji četrtini sta pri Miamiju praktično igrala samo dva košarkarja, saj sta Butler in Adebayo skupaj dosegla vseh 19 točk svojega moštva, ki je pred zadnjimi 12 minutami zaostajalo za 6 (76:82).

Zadnja četrtina je bila zelo izenačena. New York je nazadnje vodil slabe tri minute pred koncem ob izidu 92:91. Takrat je Olynyk s trojko obrnil rezultat v korist domačih, nato pa je 64 sekund pred koncem ključno trojko zadel Tyler Herro za 97:94. New York je imel zadnji napad na tekmi, vendar je RJ Barrett zgrešil polaganje in zmaga je ostala na Floridi.

Utah prvi do 20 zmag

Košarkarji Utaha so na svojem parketu premagali Boston s 122:108 in kot prvi v ligi dosegli mejo 20 zmag, hkrati pa so z razmerjem 20 zmag in 5 porazov izenačili najboljši začetek sezone v zgodovini franšize.

Pri peti zaporedni zmagi je bil najboljši strelec Donovan Mitchell s 36 točkami, Joe Ingles jih je dodal 24.

Pri Bostonu je izstopal Jaylen Brown s 33 točkami, Jason Tatum jih je dosegel 23.

Tretji zaporedni poraz Brooklyna

Zadnja ekipa Vzhoda, Detroit Pistons, je v svoji dvorani presenetila Brooklyn in mu prizadejala tretji zaporedni poraz (122:111).

Favorizirani gostje bi kljub odsotnosti Kevina Duranta, ki je v samoizolaciji zaradi stika z okuženo osebo, morali premagati svoje tekmece, a niso upravičili svojega statusa.

V njihovih vrstah sta bila najbolj razpoložena Kyrie Irving s 27 točkami in James Harden s 24 točkami.

»Izgledamo povprečno, a s talentom, ki ga imamo, bi morali biti dominantni,« je bil nezadovoljen Irving.

Pri Detroitu je bil najboljši strelec Jerami Grant z 32 točkami.

V Dallasu do nadaljnjega brez himne

Lastnik Dallasa Mark Cuban je sprejel odločitev, da pred domačimi tekmami v American Airlines Centru ne bodo predvajali ameriške himne.

V Dallasu je bilo tako že na dosedanjih 13 tekmah sezone (vključno s pripravljalnimi), vendar pa iz kluba tega niso uradno sporočili. Sedaj se je Mark Cuban posvetoval s komisarjem lige Adamom Silverjem in se odločil, da se to do nadaljnjega ne bo spremenilo.

V pravilih lige NBA je navedeno, da morajo košarkarji med himno stati, komisar lige pa igralce v to ni silil, tako da se je večina odločila za klečanje in s tem opozorila na družbene in rasne neenakosti. Mark Cuban je od samega začetka podpiral svobodno odločitev igralcev.

Rezultati lige NBA
Miami Heat - New York Knicks 98:96 (Butler 26, Olynyk 20, Dragić ni igral zaradi poškodbe; Payton 18, Rose 14)
New Orleans Pelicans - Houston Rockets 130:101 (Ingram 22, Williamson in Hart po 20; Wall 25, Gordon 23)
Detroit Pistons - Brooklyn Nets 122:111 (Grant 32, Wright 22; Irving 27, Harden 24)
San Antonio Spurs - Golden State Warriors 91:114  (Gay 17, Lyles 15; Curry 32, Paschall 15)
Portland Trail Blazers - Orlando Magic 106:97 (Vučević 27, Ross 22; Lillard 36, Anthony 23)
Sacramento Kings - Philadelphia 76ers 111:119 (Fox 34, Hield 21; Embiid 25, Curry in Harris po 22)
Utah Jazz - Boston Celtics 108:122 (Mitchell 36, Ingles 24; Brown 33, Tatum 23)