Atalanta ne more brez Josipa Iličića

Nogometaši Milana so tudi po 14. kolu italijanske lige na vrhu lestvice.
Fotografija: Gole za zmago vodilnega Milana nad Laziem s 3:2 so prispevali Ante Rebić, Hakan Čalhanoglu (desno) in Theo Hernandez (levo). FOTO: Daniele Mascolo/Reuters

Nogometaši Milana so tudi po 14. kolu italijanske lige na vrhu lestvice. Inter Samirja Handanovića, slovenski vratar je branil celo tekmo, je gostoval v Veroni in zmagal z 2:1. Vsi trije goli so padli v drugem polčasu, za goste sta zadela Lautaro Martinez in Milan Škriniar, med njima pa je po Handanovićevi napaki za domače zadetek dosegel Ivan Ilić. Tik pred koncem je pri Interju zadel še Romelu Lukaku, a so sodniki gol razveljavili zaradi prepovedanega položaja.

Atalanta je z Josipom Iličićem, a brez vse bolj očitno brez odhajajočega Alejandra Gomeza, gostovala v Bologni in po zanesljivem vodstvu le remizirala. Luis Muriel je v prvem polčasu zadel dvakrat, prvič z bele točke v 22. minuti po prekršku nad Iličićem (ta je igral le v prvem polčasu), drugič pa zgolj minuto pozneje. Bologna je zmanjšala zaostanek v 73. minuti, ko je zadel Takehiro Tomiyasu, v 82. pa izenačila prek Nehuena Paza.

Iličić zapustil igro pri vodstvu z 2:0 ...

Moštvo iz Bergama očitno ne more več brez pomoči Josipa Iličića. V prejšnji tekmi je Atalanta zaostajala za Romo z 0:1, nato pa prek Iličića v drugem polčasu zmlela Rimljane. Tokrat je zabila gol z bele točke po slalomu Kranjčana, ki je zapustil igro pri vodstvu z 2:0. Končalo se je z remijem 2:2 ...

Josip Iličić je v zadnjih tekmah nepogrešljiv člen v moštvu Atalante. FOTO: Alberto Lingria/Reuters

Genoa Mihe Zajca je po menjavi trenerja gostovala pri Spezii in drugič v sezoni zmagala. Slednja je povedla z golom vse bolj želenega M'Bale N'Zole v 10. minuti, v 16. pa je izenačil Mattia Destro. Domenico Criscito je v 73. minuti z enajstmetrovko Genoo popeljal do vodstva in zmage. Zajec je igral od 63. minute in dobil tudi rumeni karton.