Bayer znova na vrh, Šeško in Kampl brez minut

Leipzig v 12. kolu nemškega nogometnega prvenstva izgubil z Wolfsburgom.
Fotografija: Benjamin ŠeŠko (desno) ni igral za Leipzig. FOTO: Ronny Hartmann/AFP
Benjamin ŠeŠko (desno) ni igral za Leipzig. FOTO: Ronny Hartmann/AFP

Nogometaši Bayerja iz Leverkusna so v 12. kolu nemškega prvenstva v gosteh s 3:0 premagali Werder iz Bremna ter znova zasedli vrh razpredelnice. Slovenska nogometaša Benjamin Šeško in Kevin Kampl tokrat za Leipzig, ki je izgubil pri Wolfsburgu z 1:2, nista dobila priložnosti za igro.

Lekarnarji iz Leverkusna so že v prvem polčasu postavili temelje za 11. zmago v sezoni. V deveti minuti jim je do te pomagal Olivier Deman, ki je zatresel lastno mrežo, dve minuti pred polčasom pa je zadel Jeremie Frimpong. Končni izid je v 76. minuti postavil Alex Grimaldo.

Bayer ima na vrhu razpredelnice 34 točk oziroma dve več od münchenskega Bayerna. Ta je dvoboj 12. kola odigral v petek, ko je z 1:0 po golu Harryja Kana v gosteh premagal ekipo Kölna. Na peto mesto je zdrsnil Leipzig, ki je moral v gosteh priznati premoč Wolfsburgu. Šeško in Kampl sta celoten dvoboj videla s klopi za rezervne nogometaše. Gol za zmago Wolfsburga je v 67. minuti dosegel Rogerio.