Izstrelek Ibre načel mrežo Genoe in ponesel Milan do zmage nad Ševčenkom

Vodilni Napoli je po tem, ko je v serie A za hip pobegnil na tri točke naskoka, spet dovolil, da so se mu zasledovalci močno približali.
Fotografija: Navijači Milana so po zaslugi Zlatana Ibrahimovića (drugi z leve) in soigralcev spet prišli na svoj račun. FOTO: Marco Bertorello/AFP

Sassuolo je že proslavljal zmago proti Napoliju, a so mu sodniki v enem zadnjih napadov na tekmi razveljavili gol po ogledu VAR-posnetkov zaradi prekrška. Ostalo je pri izidu 2:2, s katerim so Neapeljčani ohranili minimalen naskok pred AC Milanom ki je napolnil mrežo Genoe (3:0). Načel jo je Zlatan Ibrahimović z novim fantastičnim prostim strelom z okoli 25 metrov, ki je bil neustavljiv za domačega vratarja. Junak tekme z ekipo, ki jo vodi legendarni ukrajinski napadalec Milana Andrij Ševčenko, je bil sicer spet Brazilec Junior Messias, nekdanji prodajalec hladilnikov, ki je v črno zavil že Jana Oblaka in njegov Atletico na tekmi lige prvakov v Madridu. Tokrat je z goloma v drugi minuti sodnikovega podaljška prvega polčasa in po dobrih 15 minutah igre v drugem polčasu postavil končni izid 3:0 s svojima šele drugim oziroma tretjim golom za rdeče-črne.

image_alt
Razigrana Atalanta, Juventusu je odleglo

Napoli je z zadetkoma Fabiana Ruiza v 51. in Driesa Mertensa v 60. minuti, obakrat je podal Piotr Zielinski, že vodil z 2:0, a bil na gostovanju pri Sassuolu na koncu na pragu poraza. Gianluca Scamacca in Gian Marco Ferrari sta do izteka rednega dela tekme izid izenačila, v 93. minuti so sodniki, ko je Napoli že igral brez izključenega trenerja Luciana Spallettija, zaradi prekrška razveljavili zmagoviti gol Gregoira Defrela.

Jose Mourinho (na fotografiji) je izgubil dvoboj s starim znancem iz Milana, Sinišo Mihajlovićem. FOTO: Alberto Lingria/Reuters

Branilci naslova, nogometaši Interja, so proti Spezii povedli s prvim golom sezone vezista Roberta Gagliardinija v 36. minuti, podajalec pri zadetku Italijana, Argentinec Lautaro Martinez, pa je v 58. minuti izkoristil še najstrožjo kazen za svoj že tretji gol na zadnjih štirih tekmah. Domači strateg Simone Inzaghi si je lahko privoščil, da je Edina Džeka v igro poslal šele v 73. minuti (Sarajevčan je zamenjal Martineza), pod zgodnjo prho je nekaj minut prej lahko odšel tudi Hakan Calhanoglu.

Bologna se je v sredinem zgodnejšem terminu doma pomerila z Romo, to je bil tudi trenerski obračun dveh dobrih znancev in prijateljev Siniše Mihajlovića ter Joseja Mourinha. Zmago je slavil Vukovarčan po golu vezista Mattiasa Svanberga v 35. minuti. Sinovi volkulje so po bolečem porazu v Benetkah na začetku novembra nanizali tri zmage in se dvignili po lestvici navzgor, nov poraz pa je poskrbel za vnovično povišanje razlike med varovanci Mourinha in ekipo slovenskega reprezentanta Josipa Iličića, Atalanto, ki je dan prej s hat-trickom Maria Pašalića prepričljivo s 4:0 odpravila ravno Venezio in Rimljanom pobegnila že na kar šest točk naskoka. Bologna je s tekmo več na osmem mestu prehitela deveti Lazio in ima zdaj 24 točk, le eno manj od Rome, za katero sta s točko zaostanka še Fiorentina in Juventus.