Bayer skočil na vrh

Bayern iz Münchna je na gostovanju pri Unionu iztržil le točko, blamaža Dortmunda proti Stuttgartu.
Fotografija: Bavarci so se iz Berlina vrnili zgolj s točko. FOTO: Tobias Schwarz/AFP
Bavarci so se iz Berlina vrnili zgolj s točko. FOTO: Tobias Schwarz/AFP

Bayer Leverkusen je novi vodilni v nemškem nogometnem prvenstvu. Odlično je izkoristil spodrsljaj prvaka Bayerna, ki je v 11. kolu državnega prvenstva gostoval pri Unionu iz Berlina, tekma se je končala z neodločenim izidom 1:1.

Bayer je zlahka opravil s Hoffenheimom, ki je tekmo končal z devetimi igralci. Ko so bile številčne moči izenačene, je bil  Bayer že v prednosti s 3:1.

Domačini so povedli že v 4. minuti, ko je po podaji iz kota z glavo natančno zadel Grischa Promel, ki je izkušenega Manuela Neuerja premagal s strelom v daljši kot.

Bavarci so se porazu izognili v 67. minuti, ko je najboljši strelec prvenstva Robert Lewandowski izkoristil podajo Kingsleyja Comana z leve strani.

Bayernu je točka zadostovala, da se je obdržal na prvem mestu prvenstvene lestvice.
Kevin Kampl je s soigralci zmagal proti Werderju. FOTO: Annegret Hilse/Reuters

Kamplovi do sedme zmage

Leipzig s Kevinom Kamplom je gostil Werder iz Bremna in zmagal z 2:0, s čimer se je na vrhu lestvice izenačil z Bayernom. Za domače sta zadela Marcel Sabitzer, ki je v 26. minuti izkoristil enajstmetrovko, in Dani Olmo v 41. minuti.

Kevin Kampl je igral v prvem polčasu in prejel rumeni karton.

Blamaža Dortmunda

Dortmundska Borussia je izgubila še drugič na zadnjih treh tekmah, tokrat je na svoji zelenici s kar 1:5 morala priznati premoč Stuttgartu in nazadovala na peto mesto.

Za Stuttgart je dvakrat zadel Silas Wamangituka, po enkrat pa Philipp Forster, Tanguy Coulibaly in Nicolas Gonzales. Za gostitelje je edini zadel Giovanni Reyna.

Nemško prvenstvo, 11. kolo
Wolfsburg : Eintracht Frankfurt 2:1 (Weghorst 76./11m, 88.; Dost 63./11m)
Borussia Dortmund : Stuttgart 1:5 (Reyna 39.; Wamangituka 26./11m, 53., Forster 60., Coulibaly 63., Gonzales 91.)
Leipzig : Werder Bremen 2:0 (Sabitzer 26./11m, Olmo 41.)
Kevin Kampl je za Leipzig igral do 45. minute
Borussia Mönchengladbach : Hertha 1:1 (Embolo 70.; Guendouzi 47.)
Freiburg : Arminia Bielefeld 2:0 (Grifo 79./11m, Jeong 92.)
Mainz : Köln 0:1 (Rexhbecaj 55.)
Union Berlin : Bayern München 1:1 (Primel 4.; Lewandowski 68.)
Augsburg : Schalke 2:2 (Serdera 32, avt., Richter 93.; Raman 52, Boujellab 61.)
Bayer Leverkusen : Hoffenheim  4:1 (Bailey 4., 27., Wirtz 55, Alario 91.; Baumgartner 50.)