Mladi nogometaši še drugič sklonjenih glav

Slovenska nogometna reprezentanca je na EP do 17 let v Sheffieldu izgubila proti Portugalski z 0:4.
Slovenci so bili tokrat brez moči proti Portugalcem.
N. Gr., STA
7. 5. 2018 | 18:20
7. 5. 2018 | 18:24
2:18
Slovenska nogometna reprezentanca do 17 let je doživela drugi poraz na evropskem prvenstvu. Potem ko so Slovenci izgubili prvo tekmo proti Švedski z 0:2, so danes klonili še proti Portugalcem, ki so bili v angleškem Chesterfieldu boljši s 4:0 (2:0). S tem porazom so Slovenci že izgubili vse možnosti za napredovanje.

Zadnja tekma v skupini čaka Slovenijo 10. maja proti Norveški v Loughboroughu. Na EP nastopa 16 reprezentanc, v četrtfinale tekmovanja se bodo uvrstile prvo- in drugouvrščene iz vsake skupine. Finale bo 20. maja v Rotherhamu.

Izbranci Agrona Šalje so tudi po drugem nastopu na EP ostali brez točke, pa tudi še brez doseženega gola. Portugalci so bili tokrat premočan tekmec, že v prvem polčasu sta za slovenske nasprotnike zadela Felix Correia in Bernardo Silva, tudi nadaljevanje pa je bilo v znamenju ekipe s Pirenejskega polotoka. V polno pa sta zadela še Eduardo Ribeiro in Goncalo Ramos, ki je tik pred koncem tekme v 79. minuti postavil končni izid 4:0.

Portugalci so se s prvo zmago na EP izenačili na vrhu lestvice skupine B z Norveško, obe ekipi imata po štiri točke, za napredovanje jim bo v tretji tekmi s Švedsko zadoščal že neodločen izid. V drugi današnji tekmi te skupine je Norveška premagala Švedsko z 2:1.

Slovenija : Portugalska 0:4 (0:2)

Strelci: Correia 17., Silva 35., Ribeiro 62., Ramos 79.
Rumeni kartoni: Faustino, Ferreira
Rdeči kartoni: /
Slovenija: Gril, Matko, Burin, Maher, Pečar, Urbančič, Prelec, Svetlin, Simič, Frešer, Mutavčič.
Portugalska: Monteiro, Tavares, Faustino, Jocu, Ribeiro, J. Tavares, Saldanha, Ferreira, Silva, Correia, Fernandes.