Novi Bayernov trener Niko Kovač začel z zmago

Bavarski nogometni velikan je novo sezono odprl s tremi točkami, potem ko je s 3:1 strl odpor Hoffenheima.
Fotografija: Niko Kovač je novo misijo začel z zmago. FOTO: Michael Dalder/Reuters
Niko Kovač je novo misijo začel z zmago. FOTO: Michael Dalder/Reuters

München – Novo bundesligaško sezono je nocoj, kot se spodobi, odprl nemški nogometni prvak Bayern, ki je pred 75.000 gledalci na Allianz Areni z dvema poznima goloma strl odpor Hoffenheima (3:1). Novi trener bavarskega velikana, Hrvat Niko Kovač, ki je pred tem dve sezoni vodil moštvo Eintrachta, je tako kariero na vročem stolčku, na katerem je nasledil več kot četrt stoletja starejšega Juppa Heynckesa, začel z zmago. Kovač – njegov pomočnik je mlajši brat Robert – je tretji Hrvat na čelu Bayernovega moštva, po Zlatku Čajkovskem in Branku Zebcu.

Strt odpor šele v zaključku

Ravno sredi prvega polčasa so gostitelji načeli mrežo Hoffenheima, Thomas Müller je po podaji s kota nastavil glavo in žogo pospravil v mrežo. Priložnost za podvojitev prednosti je imel v drugem polčasu, v 56. minuti, Robert Lewandowski, a so sodniki njegov zadetek razveljavili zaradi prepovedanega položaja. Kazen je sledila že v naslednjem napadu, ko je po hudi napaki domače obrambe Adam Szalai izenačil in poskrbel za razburljivejše nadaljevanje. V 82. minuti je ponovljeno enajstmetrovko izkoristil Lewandowski, vse dvome o zmagovalcu pa je v zadnjih izdihljajih razblinil rezervist Arjen Robben, ki se je po lepi Müllerjevi podaji znašel sam pred vratarjem Oliverjem Baumannom in ga poslal na hrbet z močnim in natančnim strelom tik pod prečko.