Na Otoku kanonada Liverpoola, Lewandowski popeljal Bayern na vrh

Liverpool je pri Crystal Palaceu pokazal strelski šov (7:0), Bayern je dobil derbi z Bayerjem (2:1), Valencii pa točka proti Barceloni (2:2).
Fotografija: Liverpool je proti Crystal Palaceu dosegel kar sedem golov. FOTO: Clive Rose/Reuters

Nogometaši Liverpoola so v 14. kolu angleškega prvenstva napolnili mrežo Crystal Palacea (7:0) in se utrdili na prvem mestu.

Varovanci Jürgena Kloppa so prvi gol zabili že v 3. minuti, ko je svoj prvenstveni prvenec dosegel Japonec Takumi Minamino. Že v prvem polčasu sta kasneje za prvake zadela tudi Sadio Mane in Roberto Firmino.

V drugem se je nadaljevala toča golov v mrežo zasedbe bivšega Liverpoolovega trenerja Roya Hodgsona. Še enkrat je zadel Brazilec Firmino, že prej kapetan Jordan Henderson in potem še dvakrat tokratni rezervist Mohamed Salah, ki je v pol ure tekme zbral dva gola in podajo.

Nove tri točke je vknjižil tudi Manchester City, ki je s tesnih 1:0 premagal Southampton. Edini gol na tekmi je v 16. minuti dosegel Raheem Sterling.

Vse globje pa tone Arsenal. Londončani so z 1:2 izgubili proti Evertonu in so niz tekem brez zmage podaljšali na sedem.

Varovanci Mikela Arteta imajo po 14 tekmah zgolj 14 točk, kar je najslabši dosežek kluba po daljni sezoni 1974/75 (12 točk).
Arsenal je doživel nov udarec, po 14 tekmah ima zgolj 14 točk. FOTO: Clive Brunskill/Reuters

Zmaga Atletica, Valencia pokvarila Messijev dosežek

Atletico slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka je gostil Elche in ga premagal s 3:1, s čimer je zadržal vodilni položaj na lestvici. Za Madridčane je dvakrat zadel Luis Suarez, z 11 metrov pa je bil uspešen Diego Costa.

Na derbiju kola sta se Barcelona in Valencia razšli z neodločenim izidom 2:2. Gostje so na Camp Nouu povedli v 29. minuti prek Mouctarja Diakhabyja. Barcelona je izenačila globoko v sodniškem podaljšku, ko je Lionel Messi najprej zapravil enajstmetrovko, nato pa bil na pravem mestu ob podaji na oddaljeno vratnico.

Argentinski zvezdnik je s tem dosegel svoj 643. gol za Barcelono in izenačil rekord po številu golov za en klub, ki ga je postavil Brazilec Pele v dresu Santosa.

Ekipi sta tudi v drugem polčasu dosegli po en gol. Katalonce je v vodstvo popeljal Ronald Araujo v 52. minuti, končni izid pa je v 69. minuti postavil Maximiliano Gomez.

Barcelona je znova povečala zaostanek za vodilnim Atleticom, ki ob tekmi več znaša 8 točk, Valencia pa kljub dvema tekmama več zaostaja za 14 točk.

Lionel Messi je za Barcelono dosegel že neverjetnih 643 golov. FOTO: Albert Gea/Reuters

Lewandoski popeljal Bayern na vrh

V Nemčiji je bil v središču pozornosti derbi vodilnih med Bayerjem in Bayernom. Bavarski velikan je zmagal z 2:1 in se vrnil na vrh lestvice (2:1).

Domači Bayer je povedel v 14. minuti z močnim volejem Patrika Schicka. Gostje so izenačili v 43. minuti, ko je Thomas Müller z desne strani podal pred gol, tam sta bila prenizka tako vratar Lukas Hradecky kot branilec Jonathan Tah, žogo pa je v prazno mrežo potisnil Robert Lewandowski.

Odlični poljski napadalec in prvi strelec nemškega prvenstva je v 93. minuti poskrbel za nepopisno veselje Bavarcev. Ti so prestregli žogo na nasprotnikovi polovici, Lewandowski je udaril z leve strani, žoga pa je zadela domačega branilca, spremenila smer in končala v mreži.

Leipzig Kevina Kampla je gostil Köln, tekma pa se je končala brez golov. Slovenski nogometaš je bil na zelenici do 81. minute.
Robert Lewandowski je na derbiju zadel dvakrat in Bavarce znova popeljal na vrh. FOTO: Bernd Thissen/AFP

Ronaldov dvojček za vrh lestvice najboljših strelcev

Aktualni italijanski prvak Juventus je v 13. kolu v gosteh s 4:0 premagal Parmo Jasmina Kurtića.

Za Torinčane je dvakrat zadel Cristiano Ronaldo, ki je v tej sezoni odigral 9 tekem in je z 12 goli prvi strelec prvenstva, po enkrat pa Dejan Kulusevski in Alvaro Morata.

Slovenski reprezentant Kurtić je za Parmo igral do 85. minute.
Cristiano Ronaldo je dvakrat zadel ob zmagi Juventusa. FOTO: Alberto Pizzoli/AFP

Šporar mož odločitve v Lizboni

Na Portugalskem se je vodilni Sporting moral pošteno potruditi za zmago nad Farensejem (1:0).

Edini gol na tekmi je v 91. minuti z bele točke dosegel slovenski reprezentančni napadalec Andraž Šporar.. Ta je na devetih ligaških nastopih prispeval štiri gole in asistenco, v sezoni pa je njegov izkupiček 4 goli in 4 asistence na 14 tekmah.

Nemška liga, 13. kolo:
Borussia Mönchengladbach - Hoffenheim 1:2 (Stindl 34./11m; Kramarić 75.; Sessegnon 86.)
Augsburg - Eintracht Frankfurt 0:2 (Framberger 53./ag, Ilsanker 87.)
Schalke - Arminia Bielefeld 0:1 (Klos 53.)
Mainz - Werder Bremen 0:1 (Dinkci 90.)
Leipzig - Köln 0:0
Kevin Kampl je za Leipzig igral do 81. minute
Bayer Leverkusen - Bayern München 1:2 (Schick 14.; Lewandowski 43., 93.)

Standings provided by SofaScore LiveScore

Angleška liga, 14. kolo:
Crystal Palace - Liverpool 0:7 (Minamino 3., Mane 35., Firmino 44., 68., Henrderson 52., Salah 81., 84.)
Southampton - Manchester City 0:1 (Sterling 16.)
Everton - Arsenal 2:1 (Holding 22./ag, Mina 45.; Pepe 35./11m)
Newcastle - Fulham 1:1 (Wilson 64./11m; Ritchie 42./ag)

Španska liga, 14. kolo:
Atletico Madrid - Elche 3:1 (Suarez 41., 58., Costa 80./11m; Boya 64.)
Jan Oblak je branil za Atletico
Barcelona - Valencia 2:2 (Messi 45+4, Araujo 52.; Diakhaby 29., Gomez 69.)
Osasuna - Villarreal 1:3 (Torres 70./11m; Moreno 7., 86., Nino 29.)
Levante - Real Sociedad 2:1 (Roger 28., De Frutos 87.; Isak 22.)
Sevilla - Real Valladolid 1:1 (Ocampos 31./11m; Garcia 87.)

Italijanska liga, 13. kolo:
Fiorentina - Hellas Verona 1:1 (Vlahović 19./11m; Veloso 8./11m)
Sampdoria - Crotone 3:1 (Damsgaard 26., Jankto 36., Quagliarella 65.; Simy 45+1/11m)
Parma - Juventus 0:4 (Kulusevski 23., Ronaldo 26., 48., Morata 85.)
Jasmin Kurtić je za Parmo igral do 85. minute

Francoska liga, 16. kolo:
Metz - Lens 2:0 (Nguette 30., Boulaya 93.)
Olympique Marseille - Reims 1:1 (Thauvin 45.; Nagamoto 21./ag)
Nica - Olympique Lyon 1:4 (Gouiri 44.; Depay 32./11m, Kadewere 39., Ekambi 63., Aouar 73.)