Škoti napolnili mrežo Ukrajine in skočili na prvo mesto skupine

Nogometna reprezentanca Škotske je na zaostali tekmi 2. kola lige narodov v skupini B1 v domačem Glasgowu premagala Ukrajino s 3:0.
Fotografija: Lyndon Dykes proslavlja zadetek za končnih 3:0 z Jackom Hendryjem. FOTO: Russell Cheyne/Reuters

Po prvem polčasu brez zadetkov sta za Škote zadela John McGinn v 70. in Lyndon Dykes v 80. oziroma 87. minuti, s tremi točkami pa so varovanci selektorja Steva Clarka prevzeli prvo mesto v skupini z devetimi točkami, medtem ko so Ukrajinci (7) padli na drugo mesto.

Tekmeca sta se merila že v dodatnih kvalifikacijah za nastop na svetovnem prvenstvu, ki bo letos v Katarju, Ukrajinci pa so na ravno tako preloženem obračunu v Glasgowu zaradi vojaških spopadov v domovini v polfinalu ugnali Škote, a nato v tekmi na vse ali nič položili orožje pred Valižani v Cardiffu.

V skupini B1 igrata še Irska (4) in Armenija (3), sledijo še tekme Škotska – Irska, Armenija – Ukrajina (obe sobota), Ukrajina – Škotska in Irska – Armenija (obe torek).