Svetovni prvaki preskočili kazahstansko oviro, Olmo rešil Španijo

Nogometaši Francije so v drugem krogu kvalifikacij v Astani premagali Kazahstan z 2:0. Španija v sodniškem podaljšku do zmage proti Gruziji (2:1).
Fotografija: Ousmane Dembele je dosegel svoj prvi gol na uradni tekmi francoske reprezentance. FOTO: Franck Fife/AFP

Aktualni svetovni prvaki Francozi so na svoji drugi tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo v skupini D po pričakovanjih premagali Kazahstan z 2:0.

Galski petelini so kvalifikacije začeli z razočaranjem, saj so igrali le neodločeno proti Ukrajini, tokrat pa so v Astani upravičili vlogo favoritov in dosegli prvo zmago.

Za Francoze je v 20. minuti najprej zadel Ousmane Dembele, ki je z desne strani kazenskega prostora natančno meril v daljši kot in dosegel svoj prvi gol na uradnih tekmah francoske reprezentance.

Aleksander Mokin je ustavil številne nevarne strele Francozov, vključno z enajstmetrovko Kyliana Mbappeja. FOTO: Franck Fife/AFP
Gostje so vodstvo podvojili v 44. minuti, ko je ob udarcu iz kota ob Paulu Pogbaju nespretno posredoval Sergej Maliy in zatresel lastno mrežo.

Pri Francozih je v 59. minuti v igro vstopil zvezdnik PSG-ja Kylian Mbappe. Ta je v 75. minuti priboril enajstmetrovko in prevzel odgovornost za strel, vendar je njegov poskus ustavil Aleksander Mokin.

Francoski nogometaši bodo reprezentančni ciklus sklenili s sredino tekmo proti Bosni in Hercegovini, ki bo v Sarajevu.

Olmo rešil Špance v Gruziji

Španski nogometaši so na svoji drugi tekmi gostovali v Gruziji in stežka prišli do vseh treh točk (2:1).

}Gostitelji so povedli tik pred koncem prvega polčasa, ko je v 44. minuti Khvicha Kvaratskhelia neoviran sprejel žogo pred kazenskim prostorom in s strelom v levi spodnji kot premagal Unaija Simona.

Španci so izid izenačili v 56. minuti. Jordi Alba je z leve strani podal pred gol, Alvaro Morata je zgrešil žogo, na njegovo srečo pa je bil za njim Ferran Torres in je zadel za 1:1.

Favorizirani gostje so v zaključku pritisnili proti vratom, kar se jim je obrestovalo v 92. minuti. Junak je postal rezervist Dani Olmo, ki je poskusil s strelom z razdalje, vratarju Giorgiju Lorii pa se je žoge dotaknil le toliko, da se mu je od rok odbila v gol.

Gruzija je tekmo končala z deseterico, potem ko je bil v 94. minuti za grd prekršek izključen Levan Shengelia.

Angleži z razpoloženim Kaneom prek Albancev

Reprezentanca Anglije je zmagala še na svoji drugi tekmi, v Albaniji je slavila z 2:0.

Pri gostih je bil zelo razpoložen napadalec Harry Kane, ki je v 39. minuti zadel z glavo po podaji Luka Shawa, v 63. minuti pa je bil asistent pri zadetku Masona Mounta.

Na drugih tekmah skupine I je Poljska s 3:0 premagala Andoro in je pri štirih točkah. Dvakrat je zadel Robert Lewandowski, enkrat pa Karol Swinderski.

Enak točkovni izkupiček ima tudi Madžarska, ki je brez težav premagala San Marino (3:0). Strelci so bili Adam Szalai, ki je pretvoril eno izmed dveh enajstmetrovk, Roland Sallai in Nemanja Nikolics, ki je bil prav tako uspešen z bele točke.

Nemčija in Armenija s popolnima izkupičkoma

V kvalifikacijski skupini J sta Nemčija in Armenija dosegli svoji drugi zmagi.

Nemci so z golom Serga Gnabryja premagali Romunijo z 1:0, Armenija pa z goloma Tigrana Barseghjana in Khorena Bayramjana Islandijo z 2:0.

Severna Makedonija se je znesla nad Lihtenštajnom, končni izid je bil 5:0.