V mestu luči je svetlo na vrhu razpredelnice

PSG v 15. kolu francoskega nogometnega prvenstva ugnal Nantes, Monaco po zmagi na drugo mesto.
Fotografija: Randal Kolo Muani je z golom Parižanom le prinesel poln izkupiček. FOTO: Sarah Meyssonnier/Reuters

Nogometaši Paris Saint-Germaina so v 15. kolu francoskega prvenstva na domači zelenici premagali Nantes z 2:1 in ostajajo na vrhu prvenstvene lestvice. Na edini preostali sobotni tekmi je Monaco v gosteh z enakim izidom premagal Rennes in skočil na drugo mesto s šestimi točkami manj od Parižanov.

Za klub iz prestolnice je v 41. minuti zadel Bradley Barcola, gostje pa so izenačili v 55. minuti prek Mostafe Mohameda. Podjetnejši PSG si je po zaslugi Randala Kola Muanija v 83. minuti le zagotovil nove tri točke.

Nogometaši iz kneževine so prek Vandersona povedli v 51. minuti. Slednji je 15 minut pred koncem dobil še drugi rumeni karton, tako da so morali gostje do konca igrati z igralcem manj. Vseeno so pet minut pred koncem povišali vodstvo po golu Youssoufa Fofane. Nekaj upanja je Rennesu v 90. minuti vliv Benjamin Bourigeaud, ki je zadel iz enajstmetrovke, a je domačim za kaj več zmanjkalo časa.