Visoka zmaga slovenskih prvakov

Celjski nogometaši v uvodni tekmi 11. kola 1. SNL kar s 4:0 (1:0) odpravili igralce Aluminija.
Fotografija: Nogometaši Celja so prepričljivo premagali igralce Aluminija. FOTO: Tadej Regent

Celjski nogometaši so v uvodni tekmi 11. kola 1. SNL dosegli prepričljivo zmago. Na svojem štadionu so s 4:0 (1:0) odpravili igralce Aluminija.
image_alt
V Murski Soboti je prvak že pokazal obrise prihodnosti

Slovenske prvake je v sedmi minuti popeljal v vodstvo Ivan Božić, ki je kmalu po začetku drugega polčasa (v 51. minuti) povišal na 2:0. Mrežo gostov iz Kidričevega je devetnajst minut pozneje zatresel Matic Vrbanec, končni izid (4:0) pa je z golom v 90. minuti postavil Mičo Kuzmanović.
image_alt
Koprčanom primorski derbi, Olimpiji točke v Gorici

S to zmago so se Celjani (13 točk) na prvenstveni lestvici povzpeli na šesto mesto, potem ko so prehiteli Bravo (11 točk), ki ima dve tekmi manj, nogometaši Aluminija (9 točk) pa ostajajo na predzadnjem devetem mestu.
image_alt
Za prvaka Mura, Olimpija, Maribor, Koper in sodniki

Jutri bodo v 1. SNL na sporedu še tekme: Tabor Sežana – Mura (14.00), Olimpija – Koper (16.00), Maribor – Domžale (18.00) in Gorica – Bravo (20.00).