Ribakina: Nihče si ni izbral kraja rojstva

Finalistka Wimbledona Jelena Ribakina si je pred dvobojem z Ons Jabeur zaželela konec vojne v Ukrajini.
Fotografija: Jelena Ribakina se je prvič uvrstila v finale. FOTO: Sebastien Bozon/AFP
Jelena Ribakina se je prvič uvrstila v finale. FOTO: Sebastien Bozon/AFP

Jelena Ribakina, ki jo jutri čaka finalni nastop v Wimbledonu proti Ons Jabeur, je pozvala h koncu vojne v Ukrajini.

Ribakina, 17. nosilka, se je rodila v Moskvi, leta 2018 pa je prevzela kazahstansko državljanstvo. »Najbolj si želim, da bi se čim prej končala vojna,« je dejala 23-letnica.

»Rodila sem se v Rusiji, zdaj zastopam Kazahstan. Za mano je že dolga pot, bila sem na olimpijskih igrah, igrala v pokalu federacij. Vesela sem, ker dosegam dobre rezultate, kar je koristno za ves kazahstanski šport,« je bila na prvi nastop v finalu turnirja za grand slam ponosna Ribakina.

Glede prepovedi nastopa ruskim in beloruskim igralcem, je dejala: »Tega si nihče ne želi. Športniki smo in želimo tekmovati. Nihče si ni sam izbral kraja rojstva. Upam le, da bo prihodnje leto spet po starem.«

Danes bo močki polfinale med Novakom Đokovićem in Cameronom Norriejem. Nick Kyrgios je napredoval v finale po odpovedi Rafaela Nadala zaradi poškodbe.