Mikaela Shiffrin: Noro lepo je biti spet nazaj!

Na uvodnem slalomu za svetovni pokal v Leviju je zmagala Slovakinja Petra Vlhova. Do točk sta prišli dve Slovenki.
Fotografija: Mikaela Shiffrin se je v svetovni pokal vrnila z drugim mestom. FOTO: Jussi Nukari/AFP

V Leviju na Finskem so izpeljali uvodni ženski slalom za svetovni pokal, jutri bo še ena preizkušnja. Zmagala je Slovakinja Petra Vlhova, ki je ubranila prednost iz prve vožnje in za 18 stotink sekunde ugnala povratnico na globalno sceno, ameriško zvezdnico Mikaelo Shiffrin. Ta in Vlhova sta dobili zadnjih 27 slalomov v svetovnem pokalu v nizu, ki traja že vse od januarja 2017.

Shiffrinova se je med svetovno elito predstavila prvič po Banskem konec januarja. Zaradi smrti svojega očeta se je namreč zatem umaknila iz karavane.

»Noro lepo je biti nazaj po tako dolgem času. Pravi užitek je bilo spet smučati in gledati druge. Lepo, da gre šport naprej,« je povedala 25-letna Američanka in na opazko, da se nadaljuje njen dvoboj z Vlhovo, odvrnila: »Glede tega se po eni strani ni nič spremenilo, toda zame se je kljub vsemu spremenilo ogromno ...«

Tretje mesto v prvem levijskem slalomu je zasedla Avstrijka Katharina Liensberger (+0,57). Meti Hrovat, 24. po prvi vožnji, se napad v finalu ni izšel in je odstopila. Ana Bucik je napredovla za štiri mesta in bila na koncu 16., Neja Dvornik je v svojem prvem finalu v svetovnem pokalu prve točke osvojila kot 28.

Korak naprej

Dvornikova, od avgusta so jo spremljale številne zdravstvene težave, je storila korak naprej in v prvi vožnji s startno številko 47 ujela 30. mesto in finale. Devetnajstletnica trenira s svojo ekipo pod vodstvom nekdanjega glavnega trenerja slovenske ženske vrste Denisa Šteharnika, na koncu je z zaostankom 3,93 sekunde zasedla 28. mesto.

Hrovatova, ki v Leviju še ni bila boljša kot 12., se je na prvi progi zadržala 1,92 sekunde dlje kot Vlhova, kar je zadoščalo za 24. čas. V finalu pa je tako kot lani nastop na Črni progi končala z odstopom.

Bucikova je bila na prvi progi za devet stotink hitrejša od Hrovatove, zaostanek 1,83 sekunde je pomenil 20. čas. Po drugi vožnji  je bila najbolj zadovoljna od slovenskega slalomskega tria, 2,86 sekunde pa je zaostala za Vlhovo.

Po dveh ničlah v Leviju je tekmovalka iz Nove Gorice znova med dobitnicami točk na tem prizorišču. Šestnajsto mesto je njen drugi najboljši dosežek na slalomih na tej progi, kjer je bila pred tremi leti deveta.

...
- odstopila v 2. vožnji: Meta Hrovat (Slo)

Skupni vrstni red:
1. Petra Vlhova (Slk) 160 točk
2. Marta Bassino (Ita) 113
3. Michelle Gisin (Švi) 95
4. Federica Brignone (Ita) 80
Mikaela Shiffrin (ZDA) 80
6. Mina Fürst Holtmann (Nor) 63