Bagnaia najhitrejši v Le Mansu, domači navijači razočarani

Ducatijev as Francesco Bagnaia bo štartal s prvega mesta na VN Francije, svetovni prvak na yamahi Fabio Quartararo šele četrti v kvalifikacijah.
Fotografija: Francesco Bagnaia je bil najboljši v kvalifikacijah. FOTO: Jean-francois Monier/AFP

Francesco Bagnaia (Ducati) je osvojil najboljši štartni položaj pred jutrišnjo dirko za VN Francije v elitnem motociklističnem razredu motoGP. Svetovni prvak Fabio Quartararo (Yamaha) je bil pred svojimi navijači četrti.

Italijan Bagnaia je dosegel rekordni čas 1:30,450, za 69 tisočink je premagal moštvenega tekemeca Jacka Millerja, Ducati pa je znova pokazal premoč. To je že drugi pole position zanj po VN Španije, kjer je dosegel prvo zmago v sezoni. S tretjega mesta bo dirko začel Aleix Espargaro (Aprilia).

Domači navijači so bili navdušeni, ko je Quartararo postavil najboljši čas prostih treningov, toda v kvalifikacijah mu ni uspelo ujeti pravega ritma. »Nisem razočaran, saj nismo 20. Hitrost je bila dobra, občutki tudi. Čeprav bo Pecco štartal prvi, se lahko še vedno borim za zmago,« je povedal Quartararo.

Razočaran pa je bil šestkratni prvak Marc Marquez (Honda), ki je storil napado v zadnjem krogu in bili šele deseti.