Žagar znova brez polfinala

Na veliki nagradi Poljske v spidveju zmagoslavje branilca naslova svetovnega prvaka Bartosza Zmarzlika.
Fotografija: Bartosz Zmarzlik se je veselil zmage v Vroclavu. FOTO: Jože Suhadolnik/Delo
Bartosz Zmarzlik se je veselil zmage v Vroclavu. FOTO: Jože Suhadolnik/Delo

Najboljši slovenski spidvejist Matej Žagar je veliko nagrado Poljske, tretjo letošnjo dirko za svetovno prvenstvo, končal na 13. mestu. Zmago si je pridirkal domači matador Bartosz Zmarzlik, ki lovi že tretji zaporedni naslov svetovnega prvaka.

Poljsko slavje je v Vroclavu z drugim mestom dopolnil Maciej Janowski, na najnižjo stopnico odra za najboljše spidvejiste pa se je povzpel Rus Artem Laguta. Žagar je preizkušnjo v Vroclavu odprl z drugim mestom za Britancem Robertom Lambertom, zatem pa je nanizal še po dve tretji in četrti mesti.

To je bilo premalo, da bi se Matej uvrstil v polfinale. Slovenski as se je moral na koncu sprijazniti s 13. mestom. Na tem položaju je s petnajstimi točkami tudi v skupni razvrstitvi, v kateri vodi Janowski (56), ki ima osem točk naskoka pred Laguto. Zmarzlik (43) je na četrtem mestu.

Jutri bo v Vroclavu še ena dirka za svetovno prvenstvo.