Crosbyjev trojček golov je bil premalo (VIDEO)

Hokejisti Colorada so sinoči zmagali že osmič v zadnjih devetih dvobojih v ligi NHL, šestič zapovrstjo.
Fotografija: Hokejisti Colorada so v zadnjih tednih težko premagljivi. FOTO: Matthew Stockman/AFP

Denver – Hokejisti Colorada so sinoči zmagali že osmič v zadnjih devetih dvobojih v ligi NHL, šestič zapovrstjo. V obračunu zasukov so pred 17.348 gledalci v domači dvorani Pepsi Center v Denverju s 6:3 odpravili Pingvine iz Pittsburgha, ki jim niso pomagali niti trije zaporedni zadetki učinkovitega Sidneyja Crosbyja v razmaku petih minut in pol ob koncu druge in začetku tretje tretjine. Z njimi so sicer gostje začetni zaostanek z 0:3 izničili in izenačili, vendar pa tudi požgečkali tekmeca, ki jim je vrnil z enakim udarcem v drugi polovici zadnjega dela.

MacKinnon in Rantanen spet blestela

Prvi junak Coloradove zmage je bil Nathan MacKinnon, ki je najprej pri treh golih sodeloval kot podajalec, nato pa 29 sekund pred koncem dvoboja še zatresel prazno mrežo, povišal na 5:3 in odločil zmagovalca. Zdaj je že pri 41 točkah v sezoni za 18 zadetkov in 23 asistenc ter je ta čas drugi najučinkovitejši igralec v ligi. Pred njim je zgolj moštveni kolega, Finec Mikko Rantanen, ki se je ponovno izkazal z dvema podajama, skupaj je vknjižil že 42 točk – deset kot strelec in kar 32 kot asistent. Zmagovalci so bili sinoči izjemno razpoloženi, saj so za šest golov potrebovali zgolj 26 sproženih strelov.