Zmaji uspešni v podaljšku, železarji ne

Generalka pred 500. hokejskim derbijem za Olimpijo v Brunicu uspešnejša kot za Jesenice doma s Cortino.
Fotografija: Anže Ropret je zabil gol v podaljšku za zmago Olimpije v Brunicu. Foto Uroš Hočevar/Delo

Na generalki v alpski ligi pred velikim 500. jubilejnim derbijem so jeseniški hokejisti proti Cortini doma osvojili točko, brez druge pa so ostali po kazenskih strelih (3:4; 0:1, 3:2, 1:0; Hebar, Seršen, Korošec; Adami, Lacedelli, Pompanin, Bruneteau). Železarji so ob podpori 600 gledalcev po zaspani prvi tretjini v nadaljevanju prikazali precej bojevitosti, igrali napadalno, obenem pa trikrat zapored izničili tekmečevo prednost enega gola. Pri gostiteljih tokrat ni šlo prvemu vratarju Žigi Kogovšku, na polovici tekme ga je trener Mitja Šivic zamenjal z Urbanom Avsenikom.

Olimpijini hokejisti pa so sinoči gostovali na Južnem Tirolskem ter pri vodilnem Brunicu osvojili dve točki za zmago v podaljšku s 3:2 (0:0, 0:0, 2:2 – 1:0; Jezovšek 2, Ropret, Carozza, Lewis). Dolgo je bila tekma izenačena, nakar so si zmaji priigrali z Jezovškovima goloma lepo prednost +2, ki pa so jo v zadnjih dveh minutah rednega dela zapravili, dovolili gostiteljem izenačenje, nakar je Anže Ropret v podaljšku le zadel za zmago kot lepo popotnico zmajev za vrnitev domov in seveda odštevanje do sobotnega derbija.

Na lestvici še naprej vodi Brunico (24 točk), SŽ Olimpija je 5. (20), SIJ Acroni Jesenice pa 11. (15).