Urška Žigart osma v Navari

Boljša polovica Tadeja Pogačarja se je na dirke vrnila po družinski tragediji.
Fotografija: Urška Žigart je zelo dobro nastopila na dveh dirkah na baskovskih tleh. FOTO: Uroš Hočevar/kolektiff

Kolesarka Urška Žigart se je po tragediji v družini, umrla ji je mama, vrnila na dirke. Potem ko je tekmovalka ekipe BikeExchange v španskem (baskovskem) Eibarju nastopila na 4. veliki nagradi Eibarja, enodnevni dirki prve kategorije, in zasedla 13. mesto, je bila v Irurzunu v španski avtonomni skupnosti Navara na enodnevni dirki prav tako prve kategorije, dolgi 137,6 km, osma.

Petindvajsetletna slovenska reprezentantka je za zmagovalko, Avstralko Sarah Gigante (Movistar), zaostala za 4:23 minute. Žigartova je bila edina slovenska kolesarka, ki je dirko končala. Najboljša slovenska kolesarka na lestvici UCI Eugenija Bujak, sicer članica ekipe UAE Team ADQ, dirke ni končala.