Bayer in Real Madrid v bitko pod košema

V 14. kolu košarkarske evrolige Budućnost od 40:40 ob odmoru do poraza s 24 točkami razlike proti Fenerbahčeju.
Fotografija: Jan Vesely je bil v Podgorici najboljši strelec in skakalec. FOTO: Eurolegaue.net

Fenerbahče je ujel šampionski ritem. V 14. kolu evrolige je turški prvak v Podgorici zmagal desetič zapored in se utrdil na vrhu lestvice. Gostiteljev se je lotil premeteno, kot zna najboljši evropski trener Željko Obradović.

Budućnost je pred dobrim mesecem postavila rekord v zadetih trojkah, 21, a njeno najmočnejše orožje je bilo tokrat v rokah gostov, ki so z metom za tri točke v drugem polčasu razblinil vse upe gostiteljev. Ob polčasu sta bila izenačena, 40:40. S petnajstimi zadetimi trojkami (drugi najboljši klubski dosežek) s 55,6 odstotno uspešnostjo so gostje debelo prekosili tekmece, ki so izza črte zadeli le štiri mete od trinajstih (30,8 %). Za nameček so bili tudi veliko bolj poskočni. V napadu je Fenerbahče ujel kar 13 žog, Budućnost le 3, skupno je bil v tej statistični prvini boljši s 34:21. Dvoboj nekdanjih slovenskih tekmecev Alena Omića in Jana Veselyja je prepričljivo dobil Čeh.

Barcelona je z izjemnim zasukom v zadnji četrtini zmagala v Baskiji. V zadnjo četrtino je vstopila s šestimi točkami zaostanka, dobro minuto pred koncem pa je bila v prednosti desetih točk. Naš reprezentant Jaka Blažič ni igral.

Druge petkove tekme bodo v senci münchenskega spektakla in "nogometnega" dvoboja velikanov, Bayern bo gostil evropskega prvaka Real Madrid.

Izidi 14. kola – CSKA : Efes 102:84 (Clyburn 24, De Colo 21; Beaubois 24), Budućnost : Fenerbahče 65: 89 (Clark 15, Omić 9 – za dve 4:4, za tri 0:1, 6 skokov in asistenca v 28 minutah; Vesely 19, Lauvergne 17), Olympiakos : Gran Canaria 98:77 (Spanoulis 21, Printezis 16; Vene 15), Vitoria : Barcelona 70:77 (Janning 19; Pangos 16, Seraphin 14).

Petek: Himki – Darušafaka, Žalgiris – Maccabi, Bayern – Real Madrid, Panathinaikos – Milan.

Vrstni red: Fanerbahče 13:1, Real M. 11:2, CSKA 11:3, Efes in Olimpiakos po 9:5, Bayern 7:6, Barcelona 7:7, Žalgiris, Olimpia Milan in Panathinaikos po 6:7, Baskonia 6:8, Gran Canaria 5:9, Maccabi in Himki po 4:9, Budućnost 3:11, Darušafaka 1:12.