Dallas brez Dončića klonil v volčjem brlogu

Dallas Mavericks so v ligi NBA izgubili proti Minnesota Timberwolves, ki so dosegli četrto zaporedno zmago. Tim Hardaway 28 točk. Chicago ugnal Lakerse.
Fotografija: Jalen Brunson se je izkazal z 11 podajami in 18 točkami. FOTO: Bruce Kluckhohn/USA Today Sports

Brez še vedno odsotnega Luke Dončića so košarkarji Dallas Mavericks izgubili pri Minnesota Timberwolves s 105:111. Odločilna je bila zadnja četrtina, ki so jo gostitelji dobili za osem točk in podaljšali niz zmag na štiri tekme. V noči na sredo se bosta tekmeca pomerila v Teksasu.

Pri Dallasu je 28 točk dosegel Tim Hardaway ml., Dorian Finney-Smith jih je dodal 23. Maxi Kleber je zbral 14 skokov, Kristaps Porzingis ni imel dobrega dne (13 točk, 3 skoki), za nameček je tekmo predčasno končal zaradi poškodbe kolena.

Jalen Brunson, ki nadomešča poškodovanega Dončića, je zbral 18 točk in 11 asistenc. Pri volkovih sta strelsko izstopala Karl-Anthony Towns (24) in D'Angelo Russell (22).

Dve minuti pred koncem je bil izid 103:105, nakar je ključno trojko zadel Towns. Minnesota je na osmem mestu zahodne konference prehitela Dallas, ki ima 14 zmag in 15 porazov. Na zadnjih desetih tekmah je zabeležil šesti poraz.

Ob porazu proti neposrednim tekmecem za končnico pa je Dallasu šel na roko poraz Lakers, v Chicagu so jih Bulls premagali s 115:110. Na čelu lige so Suns, v Phoenixu so Charlotte Hornets nadigrali s 137:106. Imajo en poraz manj od Golden State Warriors. Na vzhodnem deli vodi Brooklyn, skupno tretji v ligi, pred Chicagom.

Tim Hardaway ml. je bil z 28 točkami strelec tekme, vendar je Dallas izgubil. FOTO: Bruce Kluckhohn/USA Today Sports

Za Suns, dobili so 23 od zadnjih 25 tekem, 14 v nizu doma, je kar devet košarkarjev doseglo dvomestno število točk. Največ, 19, JaVale McGee. Po sedmih tekmah premora zaradi poškodbe se je na parket vrnil Devin Booker (16 točk). V Chicagu pa je DeMar DeRozan zadel 38 točk po dveh tekmah prisilnega počitka zaradi koronskih ukrepov lige. Nikola Vučević je dodal 19 točk in 13 skokov.

Saddiq Bey (26 točk) je vodil Detroit Pistons do zmage nad Miami Heat s 100:90, s tem se je končal niz 14 porazov ta čas zadnje ekipe lige, kar je izenačen črn klubski rekord. Memphis Grizzlies so kljub rekordu kariere Dillona Brooksa (37 točk) po petih zmagah izgubili dvoboj proti Portland Trail Blazers s 100:105, za goste je Damian Lillard 17 od svojih 32 tok zbral v prvi četrtini. Igralci Sacramento Kings so San Antonio Spurs odpravili s 121:114.

Tekma med Brooklyn Nets in Denver Nuggets Vlatka Čančarja je bila eden izmed treh dvobojev večera, ki je bil zaradi koronavirusnih okužb prestavljen.