Goran Dragić z Vročico v zadnjih izdihljajih do zmage v Washingtonu

Miami Heat z Goranom Dragićem v gosteh s 113:112 premagal Washington Wizards.
Fotografija: Goran Dragić (z žogo) je k prvi zmagi Miamija v novi sezoni lige NBA prispeval osem točk. FOTO: AFP

WASHINGTON – Košarkarji kluba Miami Heat so dan po uvodnem porazu z moštvom Orlando Magic v gosteh tesno s 113:112 premagali zasedbo Washington Wizards. Odločilni točki za prvo zmago Vročice v novi sezoni lige NBA je dosegel Kelly Olynyk, ko je pičle 0,2 sekunde pred koncem v koš pospravil zgrešen poskus Dwyana Wada. Slovenski košarkar v dresu vročice Goran Dragić je k slavju Miamija prispeval osem točk.

Še šest skokov in osem podaj

Ljubljančan je na parketu prebil 31 minut, v tem času pa je osmim točkam dodal šest skokov in osem podaj. Prvi strelec Vročice, ki je v prvih treh četrtinah zaostajala, je bil sicer Josh Richardson z 28 točkami, Rodney McGruder jih je prispeval 20.
Naslednja tekma Miamija bo na sporedu v soboto, ko bodo Dragić & Co. na prvi domači tekmi nove sezone gostili Charlotte Hornets.

Preostala izida: Philadelphia 76ers : Chicago Bulls 127:108, Portland Trail Blazers : Los Angeles Lakers 128:119.