Houston po trilerju prišel do velike zmage v gosteh (VIDEO)

Košarkarji Houstona so po zmagi s 95:92 izenačili serijo proti prvakom iz Golden Stata na 2:2.
Fotografija: CP3 je prvič v finalni seriji Zahoda pokazal predstavo, kakršno Houston od njega potrebuje. FOTO: Marcio Jose Sanchez/Ap

Ljubitelji lige NBA že celo končnico čakajo na napet obračun in dobro košarko, na četrti tekmi finala zahodne konference so jo končno dočakali. Houston je tretjo tekmo izgubil za kar 41 točk, tudi tokrat so gostovali v Oracle Areni in zmago jim je pripisoval le malokdo. Če bi pred tekmo na zmago Raket stavili evro, bi jih nazaj dobili kar devet ...

Golden State je v svoji dvorani začel odločno in povedel z 12:0, a se Houston ni predal. Igrali so izvrstno obrambo in do polčasa rezultat obrnili v svojo korist, nato pa je v tretji četrtini sledila zdaj že klasična nora serija Stepha Curryja. A so Rakete prevedrile tudi to nevihto in v četrti četrtini ustavile prvake, ki so zgrešili zadnjih pet metov.

Končnih 95:92 je s prostim metom postavil Chris Paul, ki je bil najboljši igralec tekme, čeprav igra z bolj kot ne le eno nogo zaradi poškodbe. Dosegel je 27 točk, James Harden jih je dodal 30, odličen pa je bil tudi PJ Tucker, ki je večino tekme odigral na položaju centra in zbral kar 16 skokov.

Curry se je tokrat ustavil pri 28 točkah, Kevin Durant pa pri 27 in dvanajstih skokih, a to ni bilo dovolj za zmago pred domačim občinstvom. Zdaj se serija, ki je izenačena na 2:2, seli nazaj v Houston, kjer bi si Rakete z zmago v vsakem primeru zagotovile že vsaj sedmo tekmo pred domačimi gledalci, če že ne finala lige NBA v Oaklandu. To bi bilo nedvomno več, kot jim je marsikdo napovedoval še včeraj zvečer.

Houston : Golden State 95:92 (19:28, 34:18, 17:34, 25:12)
Harden 30, Paul 27, Gordon 14; Durant 27, Curry 28, Green 11.